Ego- źródło Twoich problemów i 2 magiczne lekcje medytacji.

„Chciałbym awans, ale przecież ten mój szef to ostry konował. Jacek to ma chody skubaniec, tylko w czym on niby lepszy ode mnie ? Moze gej ?  A Anka to się odwaliła do roboty jak na pochód pierwszomajowy. Powinna mieć zakaz pokazywania tych żylastych nóg, przecież to podchodzi pod kryminał. Nie dość, że twarzą straszy to jeszcze nogi pokazuje. Ale muszę być miła, przecież to żona szefa… Może ten awans się wtedy uda. Na wakacje bym se do Hameryki pojechała, bo przecież co ja… gorsza od Grażyny jestem ?! A ty k*rwa jak jedziesz baranie !!!”

Znasz ten niekończący się dialog w głowie, który wprowadza Cie w stan wiecznej kalkulacji, porównywania się i szufladkowania ? Każdy zna. Nie czuj się gorsza. W pakiecie bycia człowiekiem OBYWATELEM nabywamy te nieładne naleciałości, które…drastycznie obniżają naszą wibrację. No i to ego, które ciągle się odzywa…W Polsce jest to mocno odczuwalne, i jeśli zastosujesz się do moich rad- Baśka…WSZYSTKO SIĘ ZMIENI.

Ale najpierw..opowiem Ci historię o naszym społeczeństwie.

Szkoła… inaczej fabryka OBYWATELI. Rozwija Twoją lewą półkulę, żebyś przypadkiem nie poznała co to miłość, kreatywność, bezpieczeństwo, poezja, chaos, dzikość. Ich celem jest wykształcenie w Tobie zdolności matematycznych- musisz być przecież przebiegły i sprytny ! Zdyscyplinowany, nad wyraz porządnicki (nerwica natręctw pozdrawia). Jesteś oceniany i porównywany od najmłodszych lat. Tu zaczyna się Twoja batalia o wpasowanie się ramy, rywalizacja i wyścig szczurów. Sprawdziany i trafianie w „klucz”. Kuźnia traum i chorób psychicznych.”Musisz być nad wyraz logiczny. Boga tratuj jak miłosiernego Pana z brodą, ale pamiętaj, jak ostro nabroisz- nieodwołalnie idziesz do piekła. Ignoruj mniejszość. Sam świata nie zbawisz. Natury szanować nie musisz”.

Mam ciarki, myśląc o tym jak nas zaprogramowali. Przecież odwieczną prawdą jest,  że w gronie idiotów musisz myśleć jak oni. Inaczej Cię zgładzą i wyśmieją.

Dlatego bierzemy narkotyki. Narkotyki wyrównują przepływ energii z lewej półkuli do prawej, sztucznie nas balansując. Tak naprawdę nic nie wiemy o istocie życia. Umyśle, duchu, kontakcie z naturą, Kosmosie. Dlatego chociaż na imprezie chcesz „fly high”.

Cholender jasny, jakbyś w końcu nauczyła się stosować matmę we właściwy sposób, już dawno lewitowałabyś nad Ziemią. Wyobraź sobie, że każda negatywna myśl, utrzymująca się dłużej niż 3 s w Twojej głowie to 1 ujemny punkt. Licząc ile negatywnych myśli dziennie filtrujesz przez swoją głowę- jesteś ostro na minusie. To Twoje ego powoduje, że jesteś życiowym bankrutem.

Dodatkowo, podobne przyciąga podobne, więc przyciągasz same naładowane ujemnie sytuacje. Poznajesz podobnie wrednych ludzi, masz coraz mniej pieniędzy lub Twój związek wisi na włosku. Albo po prostu zamieniasz się w snobistycznego buca.

Ego robi Cię w bambuko. Jest przyczyną wszystkich Twoich myśli, bo chcę Cię odciągnąć od tu i teraz i trzymać w stanie permanentnej kalkulacji. Kalkulujesz, knujesz, bo zamieniasz się w egocentrycznego dupka. Ty Baśka też. Nie w dupinke, bo żeńska odmiana czy coś. W dupka ! Ale to nie Ty do tego doprowadziłaś, to system ! Będziesz się teraz tłumaczyć…wiem wiem.  Ale to znowu Twoje ego się odzywa, żeby koniecznie się wybielić. MOJA RADA ?

Zaakceptuj to. Spójrz prawdzie w oczyska. Powiedz „Jestem dupkiem, ale od dziś z pomocą mojej co-raz-rzadziej-egocentrycznej wróżki K będę co-raz-bardziej-kosmocentryczną Istotą.”

No to co ? Jedziem Baśka z tym koksem !

Lekcja Medytacji nr 1

Oddychaj powoli i świadomie. Wdech-wydech. Z każdym wydechem wyrzucaj z siebie złe emocje. Do skutku, aż poczujesz spokój.

Lekcja Medytacji nr 2

Stań się wszystkim co robisz. Jesz spaghetti- stań się jedzeniem spaghetti. Jedz całym sobą. Myjesz podłogę ? stań się myciem podłogi. Piszesz artykuł ? Pozwól, aby Twoje dłonie płynęły po klawiaturze, odwzorowując każdą Twoją złotą myśl. SKUP SIĘ TYLKO NA TYM. To sekret, który sprawia, że znika nie tylko ego, ale również… GRAWITACJA ! Kurkaa wodna… Przysiegam. Dzieją się cuda.

Jak jeszcze nie słyszałaś o wybitnym, rosyjskim tancerzu polskiego pokolenia-Wacławie Niżyńskim, to.. zamieniaj się w słuch 🙂

Ludzie nie mogli się nadziwić, jak wspaniałym tancerzem jest. Tańczył całym sobą, a dodatkowym bonusem było nadnaturalne lewitowanie podczas skoków ! Zbyt wolno unosił się i opadał- niczym piórko. Było to zaburzenie zasad grawitacji, niewytłumaczalne przez naukę. Uwaga, oto cały sekret… Boska, niczym nieograniczona ENERGIA TWÓRCZA ! Nie skupiał się na tym co mu może nie wyjść. Nie myślał o pierdołach, tylko całym sobą tańczył.

Brzmi jak idealistyczna ściema ?

Zaglądaj tu do mnie na herbatkę, a zobaczysz, jak cała ta magia wypełni Twoje życie.

Z miłością,

Wasza (co-raz-bardziej-Kosmocentryczna) Kaya

8 myśli na “Ego- źródło Twoich problemów i 2 magiczne lekcje medytacji.”

 1. Przeczytałam, piękny artykuł idealnie odwzorowujący globalny (bo nie tylko tak się dzieje w Polsce) system… Ludzie pędzą, ale sami nie za bardzo wiedzą chyba dokąd… Tylko szybciej, sprawniej, lepiej… Kawa za kawą, energetyk za energetykiem… Nauka, nauka, książki, szef, kawa, nauka, szef, sen (nie wiecej niz 3-4 godziny), energetyk, nauka, praca, nauka… A co potem? Co dalej? Znowu to samo?

  A gdyby tak się zatrzymać… Rozejrzeć się jak na ulicy… Lewo, prawo, lewo, może nawet za siebie… Czy naprawdę na łożu śmierci będziemy szczęśliwi mając za sobą takie chaotyczne życie? Gdzie radość, spokój, chodzenie boso po trawie, chwila ciszy, c e l e b r o w a n i e chwili dla siebie?

  Absolutnie nie mówię o imprezach mocno zakraplanych alkoholem… Gdzie tu poczucie jedności ze swoim ciałem, gdzie odnalezienie siebie, CZUCIE w końcu, że jest się sobą i bycia z tego zadowolonym? Gdzie docenienie siebie, powiedzenie „jestem wystarczający dla siebie”?

  Uświadomiłam sobie to jakiś czas temu, że żyjemy w wyścigu… W porę się zbuntowałam, a ten artykuł to kropka nad „i” do moich przekonań…

  Dziękuję <3
  thatmartina <- na instagramie Cię złapałam 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *