Wyzeruj energię serca- zmniejsz ilość bodźców i wypij zielone smoothie!

Anahata to czakra serca, z której wychodzi linia horyzontalna naszego ciała w postaci rąk. Symbolizuje połączenie, przytulenie, miłość, współczucie, radość, przebaczenie. To miejsce unii. Odżywczy kolor zieleni i łagodny róż. Most między niebem a ziemią, duchowością a materią. Dzięki przestrzeni serca możemy odczuwać, a to nasza największa super moc- kompas właściwych decyzji.

Motylki w brzuchu, przyjemne mrowienie ciała, dzwonki w uszach czy przeróżne sygnały jakie wysyła ci twój avatar, są znakiem, że zmienia się pH twojego ciała i wlewane są do niego nowe hormony.

Jednakże, wszelkie zmiany w twoim ciele są poprzedzone zmianą w aurze, czyli polu elektromagnetycznym. Nie bez przyczyny czakry, czyli centra energetyczne mają swoje odpowiedniki w ciele fizycznym, które zarządzają produkcją hormonów.

Życie nieustannie zachęca nas do obserwacji świata przez różne pryzmaty. Każdy dzień zachęca cię do tego, byś myślała i zachowywała się inaczej, czyli krótko mówiąc, harmonizowała swoje hormony. To co dzieje się na subtelnych poziomach naszego istnienia (czyli to, jak wędruje twoja świadomość- jak myślimy, z jaką intencją działamy, etc.) kształtuje ciało, które podąża za nowym kodem istnienia, dostrajając się do nowej wibracji. Doskonale wiesz, kiedy zaczynasz świecić wyższą jakością, bo po prostu czujesz się dobrze.

Co jeśli nie czuję nic?

Matrix celowo dąży do znieczulenia, wiedząc, że odbiera nam tym samym największą moc, a co za tym idzie, także zdrowie. Postawił umysł ponad odczuwaniem, powiedział, że wszystko musi być logiczne, mierzalne, przekalkulowane, kipiące wyższością. Przez to porównujesz się do innych, bierzesz cudze potrzeby za swoje, nieustannie chcesz więcej, przez co nigdy nie masz wystarczająco. Umysł jest potrzebny, lecz jako organ wykonawczy. To serce ma prowadzić, bo dzięki niemu wiesz, która droga jest twoja. Umysł jest budowniczym, mającym za zadanie poustawiać cegły zgodnie z wzorem, który zaprojektowało serce.

Nasze serca pracują na najwyższych obrotach, reagując na przesyt otaczających nad bodźców. Nic więc dziwnego, że w pewnym momencie przestajemy czuć cokolwiek. To czas, kiedy często sięgamy po mocniejsze używki, by sztucznie podtrzymać stan „czuję, że żyję”.  Wiedz jednak, że naturalny brak uczuć to najlepszy znak, dający ci do zrozumienia, że przestałaś czuć siebie. Zaczęłaś polegać na wszystkim innym poza swoją prawdą, a taki układ zawsze prędzej czy później czyni nas bankrutami energetycznymi. 

Jak radzić sobie z apatią/brakiem energii?

Odetnij się od nadmiaru bodźców. Rób najmniej jak się da. To przetwarzane nadmiaru informacji, przebodźcowanie, robienie rzeczy pod publiczkę czyni nas bankrutami energetycznymi. Poluzuj więzy, które łączą cię z dotychczasowym porządkiem. Ogranicz lufcik swojego okna obserwacji, a żaden pojawiający się na horyzoncie obraz nie przejdzie bez znaczenia. Zrozumiesz płynącą z niego wiadomość. W stanie harmonii, możesz robić mniej, zyskując więcej. Tylko wtedy jesteś w stanie odczytać sygnały płynące do ciebie w tu i teraz. One są twoim lekarstwem i od ciebie zależy, czy odważysz się je przyjąć. Żyjąc w zgodzie ze swoim sercem, szanujesz wiadomość, którą ono niesie dla ciebie w każdym tu i teraz. Tak odkrywa się swoje przeznaczenie- mimochodem, w stanie rozluźnienia i otwartości.

Zeruj energię serca

Kluczem jest zachowanie czystości serca, czyli świadoma rezygnacja z połączeń, które nawołują nas do robienia rzeczy wbrew temu, co na prawdę czujemy. Zerowanie swojego serca to nauka odczuwania, czyli czuwania nad swoją energią.

Gdy pragniesz kontrolować to co na zewnątrz Ciebie, marnotrawisz swoją energię. Uporządkuj swoje wnętrze, a wszystko wokół się dostosuje.

Zatańcz sama ze sobą, a nie będziesz martwić się tym, że nie masz partnera. Naucz się o siebie troszczyć, a odpowiednia osoba pojawi się na twojej drodze wtedy, gdy zapomnisz o tym, jak bardzo tego chciałaś. Gdy najbardziej w świecie zapragniesz być sama ze sobą, przyciągniesz dokładnie taką energię, jaką się staniesz. Przyciągniesz kogoś, kto z największą przyjemnością zapragnie być z tobą.

#selflove smoothie

Oto przepis na odżywcze zielone smoothie, które kolorem i składnikami odżywczymi wzmocni twój kompas energetyczny. Dbając o siebie, pozwalasz zadbać o siebie Wszechświatowi. Kolor zielony i moc składników odżywczych to przedstawiciele żywego Uniwersum. Napawaj się smakiem i kolorem. Karm ciało i duszę.

  • 2 banany
  • 1/2 avocado
  • szklanka szpinaku
  • 3 laski selera naciowego
  • pół szklanki wody

Każdy jest swoim własnym uzdrowicielem i potrafi wypracować unikatowe mechanizmy uzdrawiające, jeśli tylko tego chce. Nie musisz dźwigać ciężaru innych i rozwiązywać ich problemów (wysłuchaj, lecz nie wyręczaj). Jedynym obowiązkiem jest uszczęśliwienie siebie samego. Innych uszczęśliwiasz wówczas mimochodem, niewymuszenie, bezinteresownie. Postaw na siebie i inspiruj swoją jakością <3

Pięknego dnia,

Kaja xxx

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *