Jak czerpać z życia garściami ? Ps urodziny mam codziennie

„Jak celebrować życie, skoro żaden zaszczyt mnie dziś nie kopnął ? Nie skończyłam Harvardu, nie wygrałam Mistrzostw Olimpijskich, a Rayan Gosling wciąż nie dał mi pierścionka ?!”

Takie podejście preferuje większość z nas. Szczęście uzależniamy od rachunku zysków i strat- dyplomów, numerków, likeów. Stajemy się MOCNO ROZHUŚTANĄ huśtawką emocjonalną, zalaną falą pragnień, strachu i oczekiwań. Co byś trochę przystopowała z kortyzolem, zdradzę Ci parę sekretów maleńka! Może coś Cię zainspiruje 🙂

1.Urodziny obchodzę codziennie !

Wyobraź sobie, że jest wtorek. Zwykły wtorek, który przebimbasz jak zwykle. Ubrana na szaro, masz ochotę schować się przed światem. Ale nagle przypominasz sobie „Cholera mam dziś urodziny !” POWER DAY !!! Od razu dostajesz kopa energetycznego. Chce Ci się wystroić, powiedzieć światu „JESTEM”. Być miłą, szczęśliwą, spełnioną. Mieć po prostu dobry dzień i wykorzystać każdą jego minutę, niczym kopciuszek na balu.

Słuchaj mnie teraz uważnie ! Moment, w którym wyszłaś z łona matki, zapoczątkował codzienny cykl narodzin ! Każdego dnia dostajesz od życia prezenty- nowa wartościowa znajomość, telefon od osoby, za którą tęskniłaś, cenna wskazówka, inspirujący tekst na blogu, który jest idealnie skrojony na potrzeby Twojedo dnia…:) itepe itede.

2. Zmień dietę.

Jelita to nasz drugi mózg. Flora bakteryjna wpływa na nasz nastrój i jest wiele książek, które naukowo potwierdzają zależność kiepskiego stanu jelit i depresji. Dbaj więc o to, żeby warzywa i produkty fermentowane królowały na twoim talerzu. PS Nie znam żarłoka ani zagłodzonego na diecie cud człowieka, który szczęśliwie i lekko jak motylek porusza się w życiu (wszyscy chyba znamy to z autopsji..:))

Podsumowanie:

-unikaj cukru (szybki skok insulinowy)

-unikaj pokarmu, który Cię obciąża (mięso, sery, nadmiar zbóż)

-zamiast podjadania pij duużo wody

-bierz suplementy (na podstawie morfologii !  sprawdź poziom B12, B6, wit. D, cynku oraz miedzi)

-przyrządzaj piękne i kolorowe potrawy !

-EAT YOUR GREENS !!!

3. Ruszaj się

Każdy, kto kiedyś fikał koziołki, robił przysiady i jak sarna mknął po lesie przyzna, że ruch oczyszcza z parszywych myśli. Jeśli chcesz wiedzieć, jak opcję reset z iPhona „Home + boczny” przenieść na ciało i ducha, odpowiedź jest prosta. Musisz się spocić ! Pobiegaj, poskacz na skakance, zatańcz samozwańczą sambę 🙂 Przyspieszony oddech powoduje, że Twoja uwaga skupia się na chustach powietrza, włącza się instynkt przetrwania, a na myśli z kategorii „on krzywo na mnie spojrzał” nie ma już miejsca 🙂 .

PS pot i przyspieszone tętno spowodowane stresem zupełnie się nie liczą !

4. Nie porównuj się

Każdy z nas ma własny pakiet cech i możliwości. Na podstawie tego, co w sobie cenisz- stwórz własny portret. Super, jeśli masz autorytety w danych dziedzinach- inspiracja jest wskazana ! Jeśli jednak obserwujesz osobę, która budzi w Tobie frustracje- zadaj sobie pytanie- czemu ? Może chciałbyś robić to co ona i przemawia przez Ciebie zazdrość ? Może po prostu twierdzisz, że ma lepiej w życiu ? Pozwól, że polecę tutaj klasykami „wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma” i  „pieniądze szczęścia nie dają”. PAMIĘTAJ ! nawet w potencjalnie zajebistych egzystencjach nie jest idealnie kolorowo 🙂 Każdy ma swoją lekcję.

5. Medytacyjne porządki

Wyrzuć ubrania w których czujesz się blado, grubo, niewygodnie. Pozbądź się przedmiotów, które Ci nie służą, przywołują złe wspomnienia. Przed snem zawsze ogarniaj przestrzeń, żeby Good morning bylo na prawdę GOOD, a Ty rise & shine.

6. Cokolwiek robisz- skup się tylko na tym.

Wczuj się w to co robisz w 100 %. Włóż całe swoje serce i energię w swój cel na TERAZ.  Wyobraź sobie, że kolorujesz obrazek i wszystko musi być starannie pokolorowane ! I pamiętaj- nie wyjeżdżaj za linię 🙂

7.Pasja

Znajd dziedzinę, która pochłonie Cię bez reszty ! Pasjonować może nawet zielona trawa albo TEN Blog 🙂 Postaram Cie zarazić się moimi zajawkami <3

8. Zasada 21 dni 

Uwaga ! Najważniejszy punkt- przez 21 dni rób coś, na czego konsekwentnym wykonywaniu Ci zależy. Dowody naukowe wskazują, że po 21 dniach praktykowana czynność wchodzi w krew ! To działa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DO jutra <3

6 myśli na “Jak czerpać z życia garściami ? Ps urodziny mam codziennie”

  1. zajebista energia! Brawo dziewczyno! ????????????????????????
    Ps. Zasada 21 dni znana jest mi z nauki zasypiania dla niemowląt. Nie wiedziałam, że działa również u „mowląt”:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *