Twoja instrukcja obsługi. Naukowe opracowanie 8 etapów świadomości zgodne z mechaniką kwantową cz. I

Hej słoneczko !

Nawet nie wiesz jaką perłę dziś dla Ciebie mam !!!!!!!

Pewien mądry gość, Justin Faerman, w swojej publikacji : Mapping the Evolution of Consciousness : a Holistic Framework for Psychospiritual Development, opisuje klasyfikację map świadomości. Postanowiłam, że na podstawie tej książki, najprościej jak się da, zobrazuję Ci to wg mojego punktu widzenia.. Wszystko po to, żebyś mogło (moje słoneczko) odnieść się do swojego obecnego stanu ducha i pracować nad nowym porządkiem. Aby wreszcie Ci się udało !

PIERWSZE 2 ETAPY ŚWIADOMOŚCI :

  1. Życie mi się przytrafiło. (Ofiara)

Życie jest poza Twoją kontrolą. Jesteś ofiarą, zakutą w kajdany narzuconych wzorców. Winą za niepowodzenia obarczasz wszystkich, oprócz siebie. Emocje, które Tobą kierują- strach, nienawiść, zawiść, silne poczucie niesprawiedliwości i beznadziejności. Przeświadczenie, że na nic nie masz wpływu. Tak źle i tak niedobrze. Jesteś ofiarą i nie rozumiesz mechanizmu „przyczyny i skutku”. Widzisz problem na każdym kroku. Mocny pesymizm, wiara w państwo opiekuńcze i system. Nie dostrzegasz w sobie żadnej mocy stwórczej, którą ma przecież KAŻDY !

Mantra : „Bóg nie gra w kości z Wszechświatem. Każdy jest urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Musisz jedynie wydobyć wyjątkowy potencjał i zrozumieć mechanizm przyczyny i skutku.”

2. Mam jakąś kontrolę nad życiem, IM THE FUC*ING BOSS

Jesteś pionkiem w grze, któremu wydaje się, że jest najważniejszy. Egocentryzm… mhm. Kieruje Tobą żądza posiadania, silna determinacja i niekiedy gniew. Robisz w gacie ze strachu przed wrogiem, więc dajesz sobie pełne prawo do szybkiego usunięcia go z „pola bitwy”. Bo możesz. Przecież masz jakąś tam kontrolę. CZYSTY MATRIX. Wojny. Korporacje. Masoneria. Pseudo prestiż. Interesowność. Lęk o przetrwanie. Układy, układziki. Najgrubsza  ściana, która dzieli Cie przed odkryciem sensu Twojego Istnienia. Czemu ? Bo kurczowo trzymasz się EGO. Boisz się spojrzeć w swoją prawdziwą twarz. Ignorujesz rzeczy ważne. Większą wartość widzisz w super samochodzie niż oszałamiającym spektaklu przyrody. Nie dostrzegasz piękna Natury. Kurczowo trzymasz się norm, które wywiera na Tobie presja otoczenia i taplasz się w tym bagienku. Nie przyglądasz się swojemu prawdziwemu obliczu. Nie masz na to czasu w „swoim grafiku’, wypełnionym pustymi czynnościami. Bo… jesteś jak chomik w kołowrotku !!!

PS nie mam nic przeciwko dobrym samochodom, w momencie kiedy znasz ich rangę we Wszechświecie 🙂

No dobra kochanieńka…

~~BETDAR~~ TERAZ TO BĘDZIE JAZDA !!!!!!!!!!!!!

Czyli Twoja instrukcja obsługi.

Ważne wtrącenie po 2 etapie, gdyż etapy 3-8 to już coś ! Generalnie w trójce zaczynasz kumasz czaczę co to ego i jak ogromną kontrolę nad Tobą ma. Przytoczę Model BETDAR i Mechanizm Biocentrycznej Kreacji Rzeczywistości. Aby zrozumieć kolejne etapy rozwoju świadomości musisz poznać tę metodę- jak obserwować i wpływać na rzeczywistość.

BETDAR to akronim, wywodzący się od słów : Beliefs-Emotions-Thoughts-Decisions-Actions-Reality. Czyli kolejno :

PRZYJĘTE PRAWDY

EMOCJE

MYŚLI

DECYZJE

DZIAŁANIA

RZECZYWISTOŚĆ.

Jest to wyjątkowo holistyczny model naukowy, opisujący psychodynamiczne działania, które kreują naszą rzeczywistość. Większość ludzi leci na totalnej nieświadomce, lądując szybko na planecie WTF, pełnej przykrych i trudnych doświadczeń. Z czego to wynika ? Ograniczone przekonania, rany emocjonalne, traumy- stale materializują się w Twojej rzeczywistości, kochanie. Proces ten jest wytłumaczalny przez prawa psychologii, które analogiczne są z licznymi prawami fizyki kwantowej, często bagatelizowanymi w iluzji „prawdziwej” rzeczywistości. Nie dostrzegasz koneksji między kreatorem (sobą), a tym co właśnie tworzysz. To tak, jakbyś próbowała namalować coś złamaną ręką i dziwiła się, czemu nie wychodzi. Bejbe, sama musisz podjąć się zmian ! Rękę wsadzasz w gips. Będzie bolało, bo musisz na nowo nastawić kość. To proces, przez który musisz przejść, żeby na nowo malować piękne obrazy ! I co najważniejsze- każdy z tych obrazów będzie miał sens i niósł za sobą wielką wartość. Nie bez przyczyny żyjesz na tej planecie maleńka.

Kluczowe stopnie kreacji rzeczywistości

Przyjęte prawdy programują naszą rzeczywistość ! Jako, że nasz umysł zawszę dąży do logiki, spłyca on nieskończenie złożoną naturę świata, narzucając sztuczne limity. Nie martw się, w Twoim dalszym rozwoju porzucisz ze mną te limity, bo SKY IS NOT THE LIMIT 🙂 Przyjęte prawdy interpretują rzeczywistość. Tu rodzą się…Reakcje emocjonalne. Jeśli wierzymy, że na każdym kroku czyha na nas zło, zastraszeni przyjętą prawdą rzadko będziemy wychodzić z domu. Jeśli jednak kochamy świat i ludzi, będziemy udzielać się wszędzie, gdzie zdołamy. Skutki naszych emocji i nastawienia są ZAWSZE zauważalne ! Nasze myśli są najważniejszym ze skutków, bo wpływają na nasze decyzje 🙂 Jak pewnie podejrzewasz- miłośnik życia będzie miał dużo ciekawsze lajf z 99% większym wachlarzem „szans” danych od losu !

Często przyjęte prawdy i reakcje emocjonalne są „papugowane” po naszych bliskich. Negatywne wzorce wymagają wewnętrznej pracy nad sobą, introspekcji i trochę czasu, aby na nowo zbudować własne. Myślę, że warto się trochę napracować z samym sobą, bo PAMIĘTAJ !! W każdej sekundzie aktywowane są setki przyjętych przez Ciebie prawd, które dają Twoją idealną odbitkę w wymiarze materialnym, co skutkuje określonymi zdarzeniami. To jest system copy & paste. Twoje prawdy, poglądy, emocje, myśli, decyzje, działania = rzeczywistość.

Wg mechaniki kwantowej, tyko obserwacja może nadać kształt i formę rzeczywistości. Ernest Rutherford- wybitny nuklearny fizyk odkrył, że atom składa się z 99,999 % pustej masy ! Zakładając, że cały Wszechświat złożony jest z atomów, rzeczywistość to nic innego jak energetyczna otoczka ! TEZA „WSZYSTKO JEST ENERGIĄ” NABIERA NOWEGO WYMIARU ! Tzw Efekt Obserwatora polega na tym, że forma cząsteczki zmienia się, w zależności od obserwatora, który w danym momencie na nią patrzy. Świetnym przykładem jest Instagram: pięcioro znajomych wstawia zdjęcie tego samego domu. Zdjęcie każdej z osób różni się.  Zakładając, że aparat fotograficzny to przedłużenie naszej świadomości, doświadczamy zjawiska różnych, indywidualnych Wszechświatów. To samo jest z „obrazowaniem” wszystkich zjawisk w naszym życiu. Widzisz czarnego kota. Możesz pomyśleć „O nie, za rogiem pewnie będę miał stłuczkę !” Ze strachu Twoje rozdygotane ciało za mocno skręci kierownicą i… nic innego jak samospełniająca się przepowiednia.

 

CZAS NA ETAPY 3-8. TU ZACZYNA BUDOWAĆ SIĘ SENS TWOJEGO ŻYCIA.

 

3. Życie jest we mnie- jestem Kreatorem.

Najważniejszy i najdłuższy etap, który Cię czeka, bądź który to już trwa. TRANSFORMACJA. UZDROWIENIE. Szersze postrzeganie siebie i świata. Często jest to skutkiem depresji, która doprowadza Cię do chęci i potrzeby odkrycia prawdy. Podczas cierpienia ego na chwile znika, a Ty odczuwasz czasem poczucie jedności ze światem. Niby nic a tak to się zaczęło, niby nic zwyczajne papapa… Powoli zdobywasz kontrolę i moc sprawczą.

„Czasem, rzadko i na chwilę, stajesz się jednością. Obserwujesz ocean, jego niesamowitą dzikość i nagle zapominasz o swym rozdwojeniu, schizofrenii i odprężasz się. Przemierzając Himalaje, widzisz dziewiczy śnieg na szczytach gór, nagle ogarnia cię chłód i nie musisz udawać, bo nie ma tu nikogo oprócz ciebie. Stajesz się jednością” –  Osho (człowiek, który został Buddą)

Możesz doświadczyć traumy uwolnienia. Zaczynasz źle się czuć w tym co jeszcze wczoraj było Twoim hobby. Obgadywanie, %%% picie na umór etc. Masz poczucie odrealnienia. Nie rezonujesz z tym zupełnie, ale jeszcze nie ma tego z czym rezonujesz. Czujesz się totalnie zagubiona. Spokojnie. TO MINIE.

Zaczynasz zauważać zależność między Twoim postrzeganiem świata i stanem emocjonalnym, a kondycją życia, związków, doświadczeń i rzeczywistości jako całości. Wiesz, że na Twoje realia składają się jednocześnie 2 rodzaje świadomości: Twoja oraz Zbiorowa. Jednym słowem- rozkminiasz to tak, żeby służyć sobie, ale również ludzkości, bo wszyscy jesteśmy połączeni. Dodatkowo, nasuwa się wniosek, że warto otaczać się ludźmi, którzy saportują Cię w Twoim rozwoju i Wasza (Twoja i tych super ludzi, którymi się otaczasz) świadomość zbiorowa podbija piękno Twojej nowej rzeczywistości.

Mantra: Mam kontrolę. Jestem kreatywny. Tworzę rzeczywistość.

4. Życie dzieje się dla mnie.

Idziemy jeszcze głębiej w specyfikę rzeczywistości i dostrzegamy, że wszystko w Kosmosie jest idealnie zbalansowane, uporządkowane i po prostu tak, jak ma być. Jesteśmy przecież częścią Kosmosu, więc w każdym doświadczeniu życiowym widzimy sens i lekcję, która podnosi naszą świadomość na nowy level. Nie obrażamy się już na życie, bo każde zdarzenie ma na celu poznać siebie jeszcze głębiej i rozwinąć Twą świadomość. Pomyśl jak wyjątkowa jesteś, otrzymując od losu „spersonalizowane” szanse, problemy, znajomości, cechy… Wszystko ma swój cel i JESTEŚ TU Z JAKIEGOŚ POWODU. Jak poznać, które zdarzenie jest najlepsze dla rozwoju Twojej świadomości ? To, które dzieje się teraz !!!!!

Mantra: WSZYSTKO DZIEJE SIĘ W IDEALNYM PORZĄDKU. AKCEPTUJE MOJĄ OBECNĄ RZECZYWISTOŚĆ I WYCIĄGAM CENNE NAUKI Z NIEJ PŁYNĄCE.

 

Przetraw to kochanie, wieczorem postaram się wrzucić c.d. :**

 

 

 

 

 

 

 

2 myśli na “Twoja instrukcja obsługi. Naukowe opracowanie 8 etapów świadomości zgodne z mechaniką kwantową cz. I”

  1. Asienka (Asiula)

    O kurczę dla kogoś kto zaczyna z tym wszystko.to ciężkie to pojęcia i duzo fachowej wiedzy tu umieściłas ale jedno mi przykuł uwagę otoczenie które potrafi tylko zdolowac niestety to prawda czasem potrafią obniżyć naszą wibracje …pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *