Szczotkowanie ciała- magiczny zastrzyk energii

Jak znaleźć coś, co będzie pobudzało bez skutków ubocznych? Kawa, mimo pysznego smaku, jest mocno przereklamowana, bo co nam po chwilowym haju kofeinowym, skoro pH ciała robi się kwaśne, nasze komórki stają się „zestresowane”? Wlewając w siebie hektolitry kawy (wiem, co mówię- kofeina uzależnia) tracimy dbające o naszą równowagę pierwiastki i zamiast mieć radosne szeroko otwarte oczy, mamy drgające powieki. Nie mówię kawie „nie”, lecz staram się pić ją okazjonalnie. Na początku odbywało się to z bólem serca, lecz obecnie kawę zastępuje mi chai lub matcha na mleku roślinnym. Ale dość już o kawie, bo ja tu spieszę do was z dobrą nowiną! SZCZOTKOWANIE CIAŁA NA SUCHO JEST LEPSZE NIŻ KAWA!

Pewnie znasz ten scenariusz, w którym budzisz się rano i nie masz siły wstać z łóżka. Ospała przestawiasz budziki do ostatniej chwili i jedyna rzecz jaka jest w stanie zmotywować cię do życia to fakt, że masz być za 15 min w pracy. Gdy zaczniesz regularne szczotkowanie ciała- nie dość, że twój sen będzie lepszy, to jeszcze zafundujesz sobie mistrzowskie orzeźwienie. Twoje ciało nabierze zdrowego kolorytu, skóra stanie się gładka i pozbawiona obrzęków.

Korzyści ze szczotkowania ciała

Masaż szczotką na sucho stymuluje funkcjonowanie układu limfatycznego, co rewelacyjnie wpływa na system odpornościowy! Dodatkowo, redukuje cellulit i obrzęki, wspomagając nasze ciało w procesie detoksykacji. Otwiera pory w naszej skórze (największym organie) umożliwiając pozbywanie się to toksyn jak i starego naskórka. Nie dość, że poczujesz, jak genialnie budzisz swoje ciało do życia przywracając mu właściwy „flow”, będziesz zachwycona wyglądem swojej skóry! Szczotkując ciało na sucho, pozbywasz się stresu, dodając ciału wielką dawkę energii. Tak właśnie buduje się szczęście! Najpierw musisz być sprawna i gotowa na to, by móc je odczuwać.

Jak szczotkować ciało na sucho ?

Wykonuj ruchy zgodnie z przepływem limfy. Kończyny- od stóp/dłoni kieruj ruch ku górze. Stawy masuj ruchem okrężnym. Spróbuj także pomasować podeszwy stóp i kark- zakochasz się w tym uczuciu.

Gdzie kupić szczotkę?

Ja kupiłam swoją w drogerii, a jeśli wolisz zakupy online, założę się, że wpisując frazę „szczotka do masażu” wyskoczy ci multum opcji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *