Styczeń 2021

Styczeń to miesiąc, w którym królują żywioły ziemi i powietrza. Aktywnie osadzamy idee w materii. Reorganizujemy wartości. Pozwalamy sobie być prawdziwi w grupie, otwierając się na spontaniczne przebłyski geniuszu. Komunikując swą prawdę, bierzesz czynny udział w tworzeniu solidnego systemu. Unikatowość to klucz do odkrycia swojej esencji.

6.01 Mars w Byku

Spokój staje się paliwem naszych działań. Czyni nasze życie przejrzystym i rozjaśnia, co faktycznie chcemy dostarczyć światu. Ważnym staje powrót do siebie, zintegrowanie działań ze swoją wewnętrzną naturą, bo tylko tak jesteśmy w stanie utrzymać dlugosystansowe cele. Naturalnie będziemy teraz przywiązywać większą wagę do relacji z samym sobą, ciałem, zmysłami, potrzebami. Szukamy wartości i oparcia w sobie i swoim samopoczuciu- to najlepszy kompas.

8.01-1.02 Wenus w Koziorożcu 

Wenus dołącza do Słońca i Plutona, kładąc nacisk na surowe ramy rzeczywistości. Uczy zrozumienia czasu w procesie dojrzewania, pokazując, że pewnych rzeczy nie można przyspieszyć. Znaczenia nabiera budowanie siebie w perspektywie zawodowej. Zapoznajemy osobistą personę, która przykleja do siebie wszystkie osiągnięcia. Przyglądamy się temu, co już zdobyliśmy, przez co motywujemy się do podejmowania praktycznych działań. Wenus w Koziorożcu lubi wiedzieć, czego może się spodziewać. Potrzebuje podejmowania stabilnych zobowiązań, zabezpieczając się z każdej możliwej strony, zarówno w kwestii relacji jak i finansów. Nawiązuj kontakty nakierowane na budowanie swoich prawdziwych ambicji.

8.01-15.03 Merkury w Wodniku

Merkury w Wodniku to plastyczny, rewolucyjny umysł, mający doskonałe połączenie z umysłem zbiorowym. Zachęca, by uprawiać otwarty dialog- razem jesteśmy w stanie otworzyć portale, w których kryją się odpowiedzi na trudne pytania. Sam pójdziesz szybciej, lecz z grupą pójdziesz dalej. Merkury dołącza do Jowisza i Saturna (które od 2 połowy grudnia 2020 są w znaku Wodnika). Gdy Merkury wyprzedzi Jowisza, rozpocznie nowy cykl światopoglądowy- wprowadzi w logikę zmiany zapowiedziane 21.12.2020- wskaże, które rzeczy rzeczy naturalnie mają się rozwijać. Słynny jest bowiem z genialnych przebłysków geniuszu. To czas, gdy granica pomiędzy logicznym umysłem i Higher Mind jest wyjątkowo cienka. Łatwo o rozjaśniające wglądy.

*Normalnie Merkury przebywa w jednym znaku 3 tyg., lecz od 21.02 do 13.03 wchodzi w Retrogradację, przedłużając swój pobyt w znaku Wodnika.

13.01 Nów w Koziorożcu + Koniunkcja z Plutonem + Kwadratura Marsa i Saturna

W Nów, energia z planet zasiewania jest w naszym ciele emocjonalnym na nowo. Podobnie jak księżyc, którego symbolem są emocje, świecimy światłem odbitym. Doświadczamy wpływów energii planetarnych i na swój własny sposób stajemy się ich unikatową refleksją.  Z każdym cyklem uczymy się kwitnąć na nowo. Ten nów zajrzy w przeszłość. Spyta, czy budujesz na mądrości przeszłych doświadczeń.

Koniunkcja z Plutonem podkreśla, które działania podświadomie zapewniają nam poczucie bezpieczeństwa, stając się przedmiotem naszych obsesji. Warto zastanowić się także, w jakich przestrzeniach stajemy się nadgorliwi, stosujemy manipulację i nadużywamy pojęcia władzy. To ujawni przestrzeń transformacji.

Tego dnia ma także miejsce Kwadratura Marsa i Saturna- może pojawić się kryzys, który ma na celu nauczyć nas działać inaczej: podejmijmy starania, których dotąd się baliśmy, albo zaprzestańmy tego, co nas niszczy. Mars to wola działania, której nieodłącznym elementem jest asertywność- potrafisz powiedzieć „nie”, gdy nadchodzi odpowiedni moment?

14-15.01 Uran wychodzi z Retrogradacji

To nieprzewidywalna energia, która serwuje coś, czego wcześniej nie widzieliśmy. Niesie istotne zmiany w naszym poczuciu siebie, wewnętrznym systemie wartości i finansów (ponieważ znajduje się w znaku Byka). Ujawnione zostaje to, nad czym planeta rewolucji i geniuszu pracowała w nas przez ostatni czas. Dodatkowo, podkręca aspekt, trwający cały 2021- Kwadratura Urana i Saturna, która będzie bezpardonowo ujawniać konflikt pomiędzy starym i nowym paradygmatem.

18.01 Kwadratura Jowisza z Uranem

Konfrontuje, by uwolnić swój światopogląd i akceptować więcej, mimo podświadomego oporu. Zmiana sposobu myślenia otwiera na nieoczekiwane przebłyski geniuszu oraz odpowiedzi na trudne pytania.

19.01 Sezon Wodnika

Słońce dołącza do Jowisza, Saturna i Merkurego. Zaprasza do uwolnienia się od starych warunków i limitów, z którymi się utożsamialiśmy. To, jak dotąd postrzegała Cię rodzina czy społeczeństwo może ulec radykalnej wręcz dezaktualizacji. Zapragniemy jeszcze bardziej stać się częścią grupy, w której możemy wyrażać się swobodnie. Tylko w tym stanie otwartości jesteśmy w stanie wejść w rezonans z esencją naszej kreatywności.

20.01 Koniunkcja Marsa i Urana

Ten aspekt inicjuje rewolucje w przestrzeni impulsów kierujących naszymi działaniami, pragnieniami, seksualnością i fizycznością. Pyta, czy nasze pragnienia są autentyczne, kierowane czystym pragnieniem kreacji, czy stanowią raczej odpowiedź na kompleksy?  Budzi nas w mai, iluzji rzeczywistości. Łapiemy rozeznanie w powtarzalnych przez nas schematach działania, które uwikłały nas w błędne koło. Chaos i niespodziewane zwroty akcji zachęcają, by indywiduować się po swojemu. To czas wdrażania tego, co kiedyś było niemożliwe. Łatwopalna, lotna energia, którą tego dnia zsyła Wszechświat może także wzbudzać potrzebę oceniania i zrzucanie winy na innych. Gdy nie zgadzasz się z czyimś głosem, nie musisz rozpoczynać z nim wojny. Twoje działanie i wolna wolna będą liczyć się tak samo nawet wtedy, gdy unikniesz otwartej konfrontacji. 

28.01 Pełnia w Lwie + Neptun w Kwadraturze do Węzłów Księżycowych

Odkrycie esencji swej twórczości odbędzie się poprzez rozmycie iluzji, w której dotąd żyłaś. Neptun w kwadraturze do Węzłów Księżycowych ujawni, jakie wyimaginowane pragnienia odrywają nas od realnych pragnień. Stanie się ofiarą jakiego systemu skraca twój potencjał, ucisza głos? Co sabotażuje Twą autentyczną ekspresję? To czas, który obudzi w tobie prawdę serca- przestrzeń autentycznej kreacji.

30.01-20.02 Retrogradacja Merkurego 

Planeta komunikacji pierwszy raz od 2016 wypada w Retrogradacji w lotnym znaku powietrza. Rewiduje sposób, w jaki komunikujemy się z kolektywem. Ten aspekt nawołuje do porzucania idei i oczekiwań, które ograniczają nasze autentyczne wyrażanie siebie. Ujawniając swoją prawdę pozwalamy na to innym. To perspektywa największej otwartości na drugiego człowieka i dary, jakie każdy z nas może wnieść na swój własny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *