Retrogradacja Merkurego w Skorpionie

W zależności od położenia planety względem zodiaku jesteśmy w stanie stwierdzić, jakie wibracje wysyła ona na ziemię. Doświadczamy różnych energetycznych wpływów po ty, by w różnych warunkach nauczyć się reagować miłością. Obecne czasy zmuszają nas do nieustannego skupienia się na efektywności, produktywności i wysokich wynikach. Postrzegamy go zero-jedynkowo, widząc albo sukces albo porażkę. Dzięki astrologii, możemy dostrzec głębię wydarzeń, nawiązując dialog z Wszechświatem, a co za tym idzie- z naszą duszą. Wchodzimy w nowy wymiar czasu, gdzie wszystko ma swój sens- zyskujemy łagodność, zrozumienie i głęboki wgląd w naszą energię, czyli to, jak reagujemy na rzeczywistość.

Czym jest retrogradacja Merkurego?

Okresy retrogradacji Merkurego są właśnie jednym z tych okresów, gdzie Wszechświat mówi nam: zwolnij! Inne planety także podlegają retrogradacji, lecz to Merkury jest planetą, która szczególnie mocno wpływa na ziemię. Merkury jest najszybszy ze wszystkich planet i okrąża słońce w zaledwie 88 dni! Jest odpowiedzialny za komunikację, przepływ informacji i handel, więc odzwierciedla obszary w świecie, które nigdy nie śpią. Tak jak sam Merkury, przepływ informacji i kapitału przebiega ekspresowo w obecnych czasach, a retrogradacja ma za zadanie odłączyć nas na chwilę od tego wyścigu, byśmy zrozumieli intencje naszych działań. Czy to co robię niesie światło, miłość i harmonię?

Czy Merkury na prawdę się cofa?

Retrogradacja Merkurego polega na tym, że planeta Merkury kręci się wokół Słońca, ale po drodze zatacza dodatkowe małe koła. Kiedy patrzymy na to z Ziemi, planeta zdaje się być w ruchu wstecznym, jak gdyby zawracała. Jest to jednak złudzenie, bo ona nadal idzie do przodu, zachowując swoją ściśle określoną orbitę. Merkury potrzebuje dokładnie 3 i pół tygodnia, żeby zrobić dodatkowego zakrętasa, a takie zjawisko występuje 3 razy w roku.

W okresie, w którym Merkury podlega retrogradacji, dostajesz extra czas na to, by przyjrzeć się temu, w jaki sposób komunikujesz się z samą sobą i ze światem. Gdy brak Ci podobnych refleksji, Wszechświat sam Ci o tym przypomni, stawiając na Twojej drodze znak „Stop”. Przecież właśnie z tego słynie Retrogradacja Merkurego! Doświadczamy różnych komplikacji (opóźnienia, pomówienia, przejęzyczenia) i nagłych zwrotów akcji, a wszystko po to, by odpuścić i zwolnić. Retrogradacja Merkurego nie jest po to, by wprowadzić w Twoje życie chaos i złośliwie zepsuć plany. Kiedy jednak czujesz, że wszystko jest przeciwko tobie, zadaj sobie pytanie, czy przypadkiem nie jest to znak, by dać sobie przestrzeń na oddech, który koresponduje w „wiatrem zmian”?

Kiedy zbytnio przywiązujemy się do określonej rutyny i doświadczamy stagnacji, trudno nam spojrzeć na życie z nowej perspektywy i dostrzec furtki, jakie otwiera przed nami los. Obecna Retrogradacja występuje gdy Merkury jest w znaku Skorpiona, a to oznacza, że okres ten będzie dotyczył badania źródła tego, jak się komunikujemy.Tematy, które otworzyły się przed nami w czas nowiu będą odsłaniać nam jeszcze więcej. Zrozumienie problemu u źródła wiąże się z podróżami w czasie, czyli powrotem do swojej przeszłości. Uczciwa autorefleksja może być niezwykle uzdrawiająca, więc czas nazwać to, co do tej pory było nienazwane. Przyjrzyj się swoim schematom pod kątem dziedziczonych schematów, które możesz w każdej chwili przerwać, świadomym przecieraniem nowych szlaków energetycznych.

Aby zbadać swą energię, zadaj sobie poniższe pytania:

  1. W jaki sposób rozmawiam z samą sobą i innymi?
  2. Gdzie leży źródło moich reakcji?
  3. Jak chciałabym reagować na rzeczywistość?

Wszechświat nieustannie zachęca nas do wzrostu, czyli poszerzania naszej otwartości na miłość w różnych warunkach. Nie jesteś tym, co ci się przytrafia. Jesteś reakcją na to! Im bardziej świetlista twoja reakcja na rzeczywistość, tym bardziej przyczyniasz się do tego, by rozpromienić naszą planetę. Merkury w Retrogradacji rozdziela rzeczy, które nie są idealnie dopasowane, tworząc przestrzeń na nowe, lepsze połączenia. Jeśli coś się dzieje nie po twojej myśli, a ty tego nie rozumiesz, wiedz, że to zaproszenie do stworzenia przestrzeni na coś lepszego, lub na zaproszenie pożądanej energii na nowych, bardziej harmonijnych warunkach.

Ściskam Cię mocno i jestem z Tobą,

Twoja dobra wróżka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *