Retrogradacja Merkurego w Rybach

Możesz poczuć się przez chwilę jak w marzeniu sennym. Dokładnie tak, jakby umysł był odklejony od rzeczywistości, a ty zaproszona do świata rozumienia energii. To wszystko za sprawą Ryb- znaku, w którym stacjonuje Merkury podczas obecnej retrogradacji.

Merkury jest planetą, a wszystkie planety posiadają swoje różne wibracje- dokładnie tak, jak ludzie. Wszystko we Wszechświecie jest energią, a my czujemy pod skórą kosmiczne prądy, nawet jeśli logiczny umysł tego nie przyjmuje. To właściwie ma się w głowie nie mieścić, bo to nie jest domena umysłu, a ducha, który funkcjonuje na innej gęstości. W tym artykule spróbuję wytłumaczyć to najprościej jak się da!

1/ Faza Ryb

Ryby to ostatni archetyp zodiaku, który zdaje się istnieć na innym poziomie świadomości. Jego szczególnym darem są (często niewytłumaczalne) przeczucia. Wyłapywane z pola morfogenetycznego sygnały często mieszają mu się ze swoimi własnymi, bowiem poziom empatii Ryb jest bardzo wysoki. Ten archetyp bierze albo wszystkie dary, albo wszystkie cienie zodiaku, będąc ostatnią 12 fazą. Jego władzą jest Neptun- król głębokich wód podświadomości, a pod wodą (co może potwierdzić twój avatar 🙂 widać trudniej. Obraz jest zamazany, więc to doskonała nauka tego, by nauczyć się odbierać i rewidować swoje intuicyjne przekazy.

2/ Mekrury + Retrogradacja

Merkury jest messengerem zodiaku, zarządza wszelkimi gałęziami komunikacji: od rozmów z bliskimi po umowy, transport, technologie, czy dialog z samym sobą. Kiedy planeta jest w Retrogradacji, zdaje się poruszać wstecz, mimo, że jest to tylko nasza percepcja na Ziemi tak to odbiera.

Merkury jest planetą najbliższą Słońcu, przez co okrąża je 3 razy szybciej od Ziemi. Tym samym mija Ziemię 3-krotnie w ciągu roku i właśnie wtedy występuje zjawisko retrogradacji. Gdy ma to miejsce, między Ziemią a Merkurym tworzy się złudzenie optyczne, które przypomina sytuację, gdzie szybszy pociąg mijaja drugi. Wyobraź sobie, że siedzisz w drugim, wolniejszym pociągu (Ziemia). Gdy szybszy pociąg (Merkury) mija Cię, tworzy się złudzenie optyczne, które sprawia, że czujesz jakby szybszy pociąg jechał w przeciwnym kierunku jazdy. To uczucie trwa do momentu, aż pierwszy pociąg całkowicie minie drugi. W przypadku pociągu to złudzenie trwa kilka sekund, podczas gdy nasz sławetny Merkury „cofa się” 3 tygodnie (planety to trochę większa skala) :).

3/ Retrogradacja Merkurego

REtrogradacja= REthink, REwrite, REconsider, REflect, REvision

To szczególny czas testów. Karmiczne wzorce powracają jak bumerang, byś mogła ostatecznie się z nimi rozprawić. Ludzie, których spotykasz, sytuacje które miewasz, uczucia, które w sobie nosisz to lekcje do przerobienia. Wszechświat REbalansuje karmę . Retrogradacja wskazuje, gdzie jest energetyczna dziura w twoim dialogu ze światem. Gdzie pozwalasz bezwiednie ulatywać swojej energii i wymiana ta jest nieuczciwa. To wszystko dzieje się dla twojego dobra, byś na nowo zrewidowała swoje energetyczne więzy, które cię niszczą, wysysają z energii. To pozwoli ci na namierzenie „przecieków” i ich świadome uzdrowienie.

4/ Duchowa medycyna na czas Retrogradacji

Uzdrowienie zachodzi wtedy, gdy komunikujemy się ze swoim wnętrzem. To czas wysokiej otwartości na prawdziwe emocje, jakie towarzyszą naszym marzeniom, przez co możemy odkryć, które są prawdziwe, a które tylko iluzją. Uwidaczniają się nasze blokady, sytuacje, w których pojawia się głos zwątpienia. Merkury w retrogradacji pozwala zrozumieć wewnętrzne demony, które stoją na drodze naszych marzeń. To najlepszy czas na ich usunięcie.

Gdy odczuwasz utrudnienie w komunikacji z innymi, to znak by skupić się na sobie. Poznawaj pragnienia swojego ducha, projektuj nową rzeczywistość, bo ten tranzyt je uwypukla. Wstrzymaj się z dzieleniem się swoimi marzeniami z innymi. Chroń energię i staraj się samodzielnie kreować swoją wizję, by była jak najbardziej twoja, wolna energii zwątpienia z zewnątrz. Koniec retrogradacji 9 Marca (Pełnia w Pannie 🙂 będzie najlepszym czasem na ujawnienie tego, nad czym obecnie pracujesz.

PS Astrologia nie ma cię straszyć- jej zadaniem jest wytłumaczenie kosmicznego rytmu fali, która nadchodzi. To pokazuje, jak na niej popłynąć, wznieść swoje wibracje, a nie wdać się w jej wir.

Życzę Ci pięknego, odkrywczego czasu!

Love,

Kaya

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *