Proste i skuteczne rytuały na Nów Księżyca

Już od czasów starożytnych wiadomo, że energia księżyca wpływa na organizmy ziemskie. Przypływy i odpływy, rozwój roślin czy poziom naszej energii są silnie uzależnione od faz księżyca. Tak jak jedna z głównych zasad posiewu roślin głosi, że najlepsze plony osiąga się z ziaren zasianych w nów księżyca, tak nasze marzenia najlepiej zasiewać w dzień nowiu. Dziś zaczyna się nowy początek, czysta karta. Czas na oczyszczanie przestrzeni, w której z odpowiednią intencją warto zasiać ziarna swoich marzeń. To właśnie dziś warto sobie uświadomić, że wszystkie blokady stwarza nasz umysł, a najskrytsze marzenia są do spełnienia. Kwestia ich materializacji zależy jednak od tego, czy wystarczająco mocno będzie ci zależało na zaproszeniu ich do swojego życia. Pragnąć musisz całą sobą ! Tylko wtedy zamieniasz się w wibrację swojego marzenia i dosłownie stajesz się nim 🙂 Fokus pozwala na to, by zrobić więcej, a rachunek jest prosty… Im więcej serca włożysz w spełnienie swojego marzenia, tym bardziej uwierzysz, a tym samym, szybciej się ono spełni. Zamiast prowadzić niekończącą się polemikę ze swoim ja, które raz mówi ci, że dasz radę, a innym razem zupełnie powątpiewa w twoje możliwości, zacznij działać ! To podjęte kroki, czynione z pełną uważnością, liczą się najbardziej !

Postanowienia noworoczne często znikają z naszego życia szybciej, niż się pojawiły. Podliczanie swoich zysków i strat tylko raz w roku, jest zdecydowanie za rzadkim zabiegiem. Żyjąc zgodnie z cyklem Księżyca, mamy szansę mieć „New Year’s Resolution” w każdym miesiącu ! Nic tak nie zwiększa mojej uważności, jak prowadzenie dziennika, który zsynchronizowany jest z energią Kosmosu :). Dziś jest nów, więc wciskamy reset, czyścimy przestrzeń i wyznaczamy intencje na nadchodzący miesiąc Księżycowy. Manifestowanie i przyciąganie energii lub sytuacji, jakich pragniemy, z moon journalingiem- staje się łatwiejsze ! To będzie wspaniały miesiąc !

Co warto zrobić w ten dzień ?

Weź niesłychanie skuteczną kąpiel oczyszczającą.

 

Zmyj z siebie starą energię zmęczenia, zrelaksuj się i przygotuj na nadchodzący okres. Będziesz potrzebowała:

-1 szkl. soli epsom lub himalajskiej

-wanna +ciepła woda

-świece

-opcjonalnie: olejki eteryczne

Do wanny wsyp sól i kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Zalej ciepłą wodą i odpręż się. Rozpal świece i  jeśli chcesz, włącz cichą, relaksującą muzykę. Pomrucz, pomedytuj i oddaj się chwili odpoczynku. Wyobraź sobie, jak wszystkie toksyny z twojego ciała oddajesz wodzie. Staraj się myśleć tylko o tym. Zwizualizuj sobie to, jaki kolor mają wychodzące toksyny, i jak twoje ciało staje się czyste, odżywione pozbawiając się ich. Kąpiel ma ogromne właściwości detoksykujące, a my często o tym zapominamy ! Skóra to przecież największy organ, na którym warto przeprowadzać procesy oczyszczające.

Naucz się poświęcać czas na ładowanie baterii. Tylko wtedy będziesz efektywna !

2. Zaaranżuj swą „świętą” przestrzeń.

Intuicyjnie wybierz punkt w domu, który lubisz i czujesz się w nim wyjątkowo dobrze. Przejdź się i poszukaj tego miejsca, by zaaranżować ten (załóżmy) 1 m2, robiąc z niego miejsce mocy. Może być to np. szafka. Poukładaj tam kryształy, a jeśli jeszcze ich nie masz- wystarczy kwiatek (symbol wzrostu), biała świeca (na znak oczyszczenia), zioła, kartka z intencjami na nadchodzący cykl księżyca, zdjęcie bogini lub figurki aniołów, których energię chcesz przywołać 🙂 Postaw na tym wyznaczonym miejscu wszystko to, co przypomina ci o wzroście i będzie cię wspierać w tej wędrówce. Będzie to świetne miejsce do medytacji. Wejdziesz przy tym kąciku w inny wymiar, który za każdym razem napełni Cię boską mocą 🙂

3. Zrób mapę marzeń !

Wypisuj na kartce swoje najskrytsze marzenia, do momentu, aż przestaną ci się pojawiać w głowie 🙂 Wypisz dosłownie wszystko ! Jaka chciałabyś być, gdzie pragniesz pojechać, jakie masz marzenia zawodowe, gdzie chciałabyś mieszkać etc. Nie bój się marzyć ! Na prawdę wszystko jest możliwe, lecz najpierw należy odważyć się to nazwać. Sami tworzymy swoje blokady, bo nie doceniamy naszych stwórczych możliwości ! Wypisując je z pełną odwagą, zmieniasz swój „kod” i otwierasz się na wszystko, co najlepsze. Wiedz, że zasługujesz na wszelkie wspaniałości tego świata !

Kolejny krok to wypisanie tego, czego chcesz się pozbyć ze swojego życia. Może być to emocja, blokada, osoba lub cecha, której w sobie nie lubisz. Wypisuj do momentu, aż wszystko z siebie wydusisz . Oczyść swą przestrzeń z tego, co już ci nie służy. Następnie, porównaj listę pragnień z tym, czego chcesz się pozbyć. Na podstawie takiej analizy wysnuje ci się realny przepis na to, co możesz zmienić w swoim życiu, by pozbyć się niechcianej cechy  i zbliżyć się tym samym do swojego celu. To zestawienie zdradzi Twoje blokady i zaniedbane obszary życia.

Następnie, na dużej kartce zaprojektuj swą przyszłość i podziel cele na najbliższy miesiąc i rok. Skup się głównie na tym, co możesz zrobić już teraz, by zbliżyć się do celu. Plan to jedno z najważniejszych narzędzi wzrostu ! Jeśli z trudem ci to przychodzi, podejmij baby steps na dobry początek ! Np. by zyskać więcej energii, codziennie rano wypije na czczo 0,5 l wody z cytryną i zrobię 5 tybetańczyków. Zajmie ci to 5 min, a napędzi machinę spełniania marzeń. Realizacja choćby jednego założenia z planu na najbliższy miesiąc księżycowy, zwiększy Twoją moc sprawczą i przyzwyczai do sytuacji, w której (przy odrobinie silnej woli i uważności) możesz wykreować i zmaterializować w życiu to, czego tylko zapragniesz. Kiedy nauczysz się zapraszać określoną wibrację do swojego życia poprzez konsekwentne czyny, szybciej zaczniesz spełniać swoje marzenia. Uważność i prowadzenie dziennika pozwoli ci na monitoring swojego zaangażowania i ustawianie odpowiedniego fokusu. Jaką intencję i plan wysnujesz na ten miesiąc ? Określ to dokładnie, krok po kroku. Zobaczysz wówczas, ile wspaniałości się spotka !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *