Praca z cieniem- jak zacząć ?

Odnośnie dzisiejszej Pełni w znaku Lwa, połączonej z Całkowitym Zaćmieniem Księżyca, postanowiłam przybliżyć Wam temat pracy z cieniem, aby jak najlepiej przygotować się na ten czas. Na wstępie opiszę, jakie owa Pełnia wyzwoli w nas energie.

W czasie nadchodzącej pełni, wewnętrzna praca opierać się powinna na oczyszczaniu związku woli i emocji, a umysł będzie wyjątkowo krnąbrny, wyciągając na wierzch toksyny z podświadomości. Praca ta będzie się najpewniej objawiać w relacjach z innymi, bo Pełnia Księżyca połączona z Całkowitym Zaćmieniem to nic innego, jak silna polaryzacja między biegunem energii męskiej i żeńskiej (którym odpowiadają kolejno: wola i emocje). Księżyc wówczas znajduje się dokładnie po przeciwnej stronie do Słońca, będąc w znaku Lwa, podczas gdy Słonce rezyduje obecnie z znaku Wodnika.To zobrazuje nam, które kąty naszego życia należy odkurzyć i gdzie „kuje” nas najmocniej. Innymi słowy, jest to czas, który wiele może ci o tobie powiedzieć, wskazując bieguny cienia i najmroczniejsze zakamarki naszej psyche. To wszystko ma na celu dążenie ku Twojej swobodnej ekspresji, wykrzesaniu wewnętrznej Iskry Boga, połączenie ze Źródłem. Po ludzku- to idealny moment by zrobić kolejny krok ku akceptacji siebie i zacząć stąpać pewnie po ziemi, niczym Lew, patron dzisiejszej Pełni. Miłość do świata zaczyna się od miłości do siebie, a jak wiesz, polega to na zrozumieniu, akceptacji i tolerancji.

Każda umiejętność posiada swój biegun cienia jak i biegun światła. Negatywne zachowanie, takie jak np. wrogość, świadczą także o niesamowicie mocnej cesze, jaką jest asertywność. Lenistwo z kolei świadczy o tym, że masz naturalną zdolność do relaksowania się. Jak widzisz, aby dokopać się do swoich mocnych stron, często odkryć musimy najpierw te „lewe”, znienawidzone bieguny. Jako, że „nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”, a życie często daje Ci prezent owinięty w problem, świadomość tego, że każda energia posiada dwa bieguny, przyznaj, ułatwia sprawę ! Już się nie wymigasz, że Bóg/ Siła Stwórcza czy Źródło poskąpiło Ci walorów… Sama musisz je sobie wykrzesać. Jeśli jesteś bardzo emocjonalna i potrafisz mocno nienawidzić, potrafisz też ogromnie kochać. Jeśli zazdrościsz koleżance, bo np. realizuje się zawodowo, tak na prawdę sama pragniesz spełnić swe ambicje. Jeśli będziesz na tyle uważna, że przyjrzysz się swojej zazdrości i egoistycznej postawie, która nie pozwala cieszyć się z jej szczęścia, zorientujesz się, że jedynym lekarstwem na negatywny biegun emocji, jest podjęcie akcji, by wykrzesać w sobie pozytywny biegun. Tzn. Jeśli bierze cie ta zazdrość i nie potrafisz cieszyć się ze szczęścia drugiej osoby, zastanów się, jakie możesz podjąć kroki, by zatroszczyć się o siebie. Egoizm jest po przeciwnej stronie troski o swój byt. Oba te aspekty należą do cechy, jaką jest umiejętność dbania o siebie. Każda zła emocja wskazuje, jaki lek (biegun przeciwny) zadziała. Troska o siebie lub podjęcie jakiejkolwiek akcji ku poczuciu własnego spełnienia, pozwoli ci na współdzielenie się szczęściem z innymi. W przypadku, kiedy nie podejmujesz w tym celu żadnych działań, tęsknota za tym, co ma ktoś, a czego nie masz ty, jest zbyt silna, by pozwolić ci na czyste radowanie się z sukcesów drugiego człowieka. Simple as that.

To, że jesteś egoistyczna, wskazuje na świadomość swoich potrzeb.

Wkurzasz się na swoje wieczne poczucie winy? Bez tego nie byłabyś tak sumienna i profesjonalna.

Zarzucasz sobie niekompetencje ? Ok, ale masz przy tym jackpota w kieszeni: odwagę eksperymentowania!

Niezdecydowanie świadczy o twej otwartości na różne możliwości.

Bycie zaborczym świadczy o Twojej opiekuńczości.

Skłonność do kłamstwa bierze się z głębokiej wyobraźni.

Perfekcjonizm to także umiejętność właściwego działania.

Użalasz się nad sobą ? Możesz także w łatwy sposób przebaczyć sobie.

Podatność na wpływy świadczy także o twojej empatii i stopniu głębokiego zrozumienia dla każdej ze stron.

Itd.

To jest czysta matma.

1.

UMIEJĘTNOŚĆ PODDANIA SIĘ= UŻALANIE SIĘ NAD SOBĄ + PRZEBACZENIE SOBIE

UMIEJĘTNOŚĆ PODDANIA SIĘ-UŻALANIE SIĘ NAD SOBĄ=PRZEBACZENIE SOBIE

2.

PRAGMATYZM=PERFEKCJONIZM + UMIEJĘTNOŚĆ WŁAŚCIWEGO DZIAŁANIA

PRAGMATYZM-PERFEKCJONIZM=UMIEJĘTNOŚĆ WŁAŚCIWEGO DZIAŁANIA.

3.

UMIEJĘTNOŚĆ DBANIA O SIEBIE=EGOIZM + TROSKA O SWÓJ BYT

UMIEJĘTNOŚĆ DBANIA O SIEBIE- EGOIZM= TROSKA O SWÓJ BYT

4.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ=POCZUCIE WINY+ SUMIENNOŚĆ

ODPOWIEDZIALNOŚĆ-POCZUCIE WINY= SUMIENNOŚĆ

5.

FRYWOLNOŚĆ= NIEKOMPETENCJA+POTRZEBA EKSPRYMENTOWANIA

6.

TROSKA O INNYCH=ZABORCZOŚĆ+ OPIEKUŃCZOŚĆ

7.

KOLORYZOWANIE= KŁAMSTWO+BOGATA WYOBRAŹNIA

KOLORYZOWANIE-KŁAMSTWO=BOGATA WYOBRAŹNIA

Na podstawie takiego rachunku możesz dostrzec, co powinnaś wyeliminować, a co docenić. Którą cechę pielęgnować i wzmacniać, a którą uspokoić i zminimalizować. Ta metoda nie jest po to, by czynić zło i mieć wymówkę na swoje zachowanie. To, czy emanujesz biegunem światła, czy też cienia, zależy tylko od ciebie. Często jednak jesteśmy nieświadomi naszych mocnych cech, zawsze wyłapując negatywizmy, co doprowadza nas do poczucia beznadziei i braku wiary w to, że cokolwiek nam się w życiu uda. Tymczasem, poznanie i akceptacja swojego cienia, jest pierwszym krokiem ku nawiązaniu przyjacielskiej relacji z twoim ja, uświadamiając sobie, że wcale nie jesteśmy tacy źli. Nasze mocne cechy są odbiciem tych często znienawidzonych. Objęcie naszego cienia jest szalenie uwalniającym narzędziem i daje pozwolenie, na bycie sobą. Gdy nie jesteśmy pogodzeni z naszym cieniem, trwamy w stanie cichej wojny ze sobą i całym światem. Inni ludzie dosłownie odbijają nasze kompleksy i słabe punkty. Zrozumienie naszej własnej ciemnej strony, pomaga zaakceptować nie tylko nas, ale także innych, takimi, jacy są. Zamiast biernie obserwować, chowając ze wstydem swe wady, czas analizować i zacząć używać z głową zapomnianych mocnych stron.

Wielką odwagą jest przyznanie się do tego, czego w sobie nie lubimy, gdyż podświadomie wiesz, że będzie to bodziec, który dosłownie zmusi cię do pracy nad sobą ! Bezczynność i bierność w takiej sytuacji skutkuje depresją, a jeśli niemoc jest tak silna i dosłownie nie daje Ci wstać- zrób w pierwszej kolejności badania krwi. Jeśli jednak znajdziesz w sobie siłę… Idź tropem wskazówek poniżej. Taki rachunek trudno jest zrobić osobie, która bardziej zna swoje słabe strony, niż te mocne. Zacznijmy więc rachunek od… cienia strony.

AKCEPTACJA CIENIA

KROK 1

a) wypisz na kartce to, czego w sobie nie lubisz (bądź brutalnie szczera)

b) wypisz na kartce to, czego dosłownie nie możesz znieść w innych

Połącz powtarzające się w obu kolumnach cechy i przeanalizuj, ile nieakceptowalnych przez ciebie cech wspólnych masz z innymi ludźmi. Zastanów się, czy te cechy ludzkie, które zlokalizowałaś u innych i zostały bez pary, nie mają na celu nauczyć cię o Twoim braku zrozumienia i fanatycznym podejściu do sprawy ? Jeśli nie przychodzi ci nic do głowy, prawdopodobnie ten człowiek ma problem, a ty użerasz się z jego natręctwem. Jedyne co możesz wówczas zrobić to opowiedzieć mu o metodzie pracy z cieniem lub po prostu wysłać link do tego postu. W ten sposób okażesz zrozumienie i współczucie, akceptując, że skoro ty znalazłaś w sobie cień, druga osoba też ma prawo go posiadać i wykonać pierwszy krok ku jego uzdrowieniu. Nikt nie jest idealny.

KROK 2

Kiedy już doszłaś do tego, jak niekiedy objawia się Twoja ciemna strona, wypisz wszystkim cechom ich bieguny światła. Dowiedz się więcej o swoich mocnych stronach, które tak pomijasz na rzecz życia w ciemności. Dopisz do nich ogólną umiejętność, z której rodzą się te dwa bieguny. To wszystko uzupełnia Twój rachunek o wartości dodane, sprawiając, że już nie jesteś na minusie. Masz do dyspozycji całą gammę barw, a to, jakich kolorów użyjesz w swoim portrecie, zależy tylko od ciebie.

PRZYKŁAD:

Jeśli cierpisz, obserwując sukcesy innych, podczas gdy sama nie wiesz co ze sobą począć, zacznij działać na własny rachunek. Tylko człowiek spełniony potrafi cieszyć się w pełni i rozumieć radość, jaka płynie w żyłach tych, którzy świadomie kreują swoje szczęście. Idź do księgarni i rzuć spontanicznie jakieś hasło, które akurat wpadło Ci do głowy i jest związane z choćby jedną z Twoich mocnych stron.

Może bardzo potrzebujesz książki, która z kolei pokaże ci, jak poukładać sobie w sprawy z jednym z twoich natręctw ?Poszukaj książki, na temat tego hasła, robiąc kolejny krok ku zrozumieniu siebie.

Może zupełnie nie wiesz, co cię interesuje i życie w iluzji zupełnie zaburza ci Twój obraz siebie ? Napisz do mnie i zamów portret charakterologiczny, oparty na kalendarzu majów i astrologii. Kilka rzeczy z pewnością sobie uświadomisz.

Jak widzisz, praca z cieniem to nic innego, jak zrozumienie rachunku Twojego życia. Pozwala na najważniejszy krok, jakim jest zmiana świata, którą każdy zaczyna od siebie. Dzięki zrozumieniu siebie, rozumiesz także innych. Przestajesz osądzać i wygrywasz z hipokryzją. Działasz, rodząc Boską Energię Stwórczą, zamiast tkwić w kłębku ciemnych, niezrozumianych emocji.

Powodzenia <3

K

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *