Pełnia w Wadze

Podczas Pełni światło i cień wychodzą w pełnej krasie na scenie, co z astrologicznego punktu widzenia można odczytać jako prężny aspekt opozycji Słońca i Księżyca. To sprawia, że podczas Pełni skrajne uczucia są zintensyfikowane, a naszym zadaniem jest trzymanie przestrzeni na to, by te mogły ze sobą zatańczyć taniec pojednania. Gdy pozwolisz sobie spojrzeć na całą siebie w  otwartym, szczerym sercem, integrując wszelkie skrajności, dajesz sobie szansę na transformację.

W Nów Księżyca sądzimy intencje, w Pełnię aktywnie działamy ku ich spełnieniu. Naszym zadaniem jest dostrzeżenie tych energii, które często tłumimy. Ignorujemy zwykle nasze cienie, będące strażnikami niskich wibracji: złość, urazy, lęki, żale, poczucie winy, etc. To odciski powstałe w dzieciństwie lub w chwilach słabości, w których przestraszyliśmy się życia i postanowiliśmy walczyć o przetrwanie. Teraz wiesz, że jesteś energią i nie musisz o nią walczyć. Możesz ją w każdej chwili wykreować zmieniając perspektywę, a wszystko wokół się dostroi do Twojej nowej wibracji. Tworząc zmianę w mikro skali, zauważysz ją w skali makro. Teraz masz na to najlepszą okazję- stwórz nowe wzorce obcowania ze swoimi najbliższymi. One pokazują Twoje prawdziwe oblicze i pozwalają na największą transformacje. Eksperymentuj z akceptacją, szacunkiem, życzliwością, byciem miłym, bezinteresownie dobrym i twórczym.

Każde Yin w ma w sobie kroplę Yang, bo:
1/jedno nie może istnieć bez drugiego
2/ jedno potrafi płynnie przechodzić w drugie.
Niepokój ma w sobie nutkę ekscytacji, osąd nutkę współczucia, brak wiary w siebie nutkę wiary w swoją wartość. 

Waga uczy nas, że życie to sztuka balansowania energii. Tworząc harmonię w sobie, energia wokół Ciebie także się zmienia. Tylko tyle i aż tyle. To wymaga świadomej obserwacji, która pozwala dostrzec, co zaburza nas spokój, zanim ślepo podążymy za tą energią, wywołując emocjonalne tornado. Rozmowa ze swoim strachem to najlepsze, co może Ci się przytrafić. Pamiętaj o tym, że wszystko czego się boisz to iluzja i wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie miała swój początek i kiedy pozwoliłaś zasiąść jej na tronie. Otwórz umysł by zrozumieć jaką nawiązałaś wewnętrzną relacje z określoną energią. Jeśli nie wiesz, co znaczy dla Ciebie dobrobyt, trudno jest Ci go przyciągnąć. Jeśli masz trudność w rozumieniu energii partnerstwa, czyli wzajemnego zaufania, być może trudno jest Ci przyciągnąć partnera. Emocje aktywują energetyczne relacje wewnątrz nas, byśmy mogli je dostrzec i przetransformować. 

Inteligencja emocjonalna to zdolność obserwacji swoich emocji poprzez rozwiniętą świadomość. Tak jak Yin nie może istnieć bez Yang, tak relacja miedzy ludźmi nie może istnieć bez akceptacji różnych perspektyw. Jest tyle racji ile ludzi na tym świecie, a więc kluczem udanej, harmonijnej relacji jest szacunek i akceptacja względem unikatowych perspektyw. Gdy ty zyskujesz szacunek do prawd innych, inni nabierają szacunku do Ciebie. Próbujmy widzieć świat oczami drugiego człowieka. Waga uczy nas tego, że pokój w sercu jest najcenniejszą walutą. Dzięki temu możemy widzieć jaśniej, podejmować dezycję zgodnie z tym, czego na prawdę chcemy i szanować przy tym wybory innych. 

Stanąć po środku, w harmonii, to znaczy widzieć innych jako różne wersje siebie. Im więcej łagodności masz w stosunku do siebie, tym bardziej łagodna stajesz się dla innych. Niezależnie od tego, jak mocno sprowokowana się czujesz, unikaj pokusy pouczania innych jak powinni żyć. Każdy ma swoją historię, każdy ma swoją opowieść. To czas otwierania się na nowe perspektywy. Nauka miłości tam, gdzie nie wiedziałaś, że możesz. Integracja wszystkich części Ciebie. Integracja wszystkich ludzi wokół, którzy są Twoim odbiciem. Każdy człowiek to Ty- jedna świadomość, zanurzona w różnych ciałach i doświadczeniach. Miej szacunek, niezależnie od tego, jak daleka od twojej perspektywy zdaje się być perspektywa drugiego człowieka.  To wciąż ty, w innym wymiarze świadomości.

Lustra to portale do innych wymiarów naszego istnienia. Każdy człowiek to Twoje lustro i od Ciebie zależy, czy odważysz się w nie spojrzeć. Umiejetność akceptacji, zintegrowania i kochania bezwarunkowo każdego odbicia to nasz cel. To jest właśnie uwolnienie i zaufanie do dzieła stworzenia.

Wyzwaniem bywa utrzymanie odpowiednio dużej przestrzeni na ekspresję naszej perspektywy i jednoczesne rozumienie perspektyw innych. Zapominając o swoich potrzebach, czujemy zmęczenie spełnianiem oczekiwań innych. Dramat ten polega na strachu przez wyrażaniem swoich prawdziwych uczuć, co może przerodzić się w manipulację i niezdrowe „gierki”, gdy próbujemy podtrzymać przepływ energii w naszym kierunku. Gdy szczerze umiemy komunikować to czego chcemy, szczerze umiemy obdarowywać, nie czując się tak, jakbyśmy pogwałcali swoje zasoby. 

Słońce w Baranie wzmacnia przeciwny biegun Wagi, którym jest praca nad przypomnieniem sobie, że tak ważne jak słuchanie siebie, jest ważne słuchanie innych. Energia barana może przerodzić się w nadmierne przywiązanie do swoich racji, zbytnią asertywność, agresję i nieumiejętność słuchania drugiej strony. Waga uczy Barana otwartości na perspektywy innych, a Baran uczy Wagę otwartości na swoje własne potrzeby. Wszyscy mamy w sobie te aspekty- mądrych nauczycieli, którzy przychodzą do nas w postaci uczuć. Odważmy się wspólnie Kreować. Kreacja to taniec pojednania, odkrywanie poprzez doświadczenie. To właśnie bycie jednością ze Stwórcą i uczestniczenie z nim w dziele stworzenia.

Cudownej Pełni <3

Ilustracja: @cocorrina.co

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *