Pełnia w Lwie- skalibruj swój kompas autentycznej radości!

Słońce jest jak serce.

Serce pompuje życiodajną krew, aby ta mogła odżywić każdą komórkę naszego ciała.

Słońce daje życiodajne światło, święte paliwo naszej egzystencji.

Księżyc odbija w swym lustrze nasz taniec ze Słońcem, obrazując to, na ile dajemy się prowadzić naszej prawdzie.

Prawda to wysokooktanowe paliwo, klucz do manifestacji życia marzeń. Każda cecha jest Ci nadana nie bez przyczyny- ma doprowadzić Cię do pełni istnienia i zrealizowania potencjału. Często patrzymy na swoje cechy jak na przekleństwo- porównujemy się do innych, ścigamy cudze marzenia, a jak wiemy, myślenie pt.: „trawnik jest zawsze bardziej zielony u sąsiada” to błędne koło. Tymczasem, jesteś wyposażona w możliwie najlepsze atrybuty, które nadają kierunek Twojemu spełnieniu. To co wzbudza w tobie szczerą radość jest najlepszym kierunkowskazem, bo Twoje unikatowe życie jest doskonale zaprojektowaną szkołą wzrostu i odkrywania tego, co szczerze Cię uszczęśliwia. Porównując się do innych, zamykamy się w więzieniu czyichś tendencji. Żyjemy normami innych, zapominając, że mamy swoje własne wymagania, których to spełnienie zaowocuje ogólnym dobrostanem czyli zdrowym ciałem, duchem i umysłem.

Lew włada centrum ludzkiej energii- sercem. Nasze życie jest odbiciem tego, na ile pozwalamy sobie odczuć to, co w nim nosimy. To serce ma nad nami kontrolę, więc od dziś nie maskujmy swojej prawdy pustymi słowami. Obudź w sobie odważne Lwie Serce i z pełną szczerością wyraź wszystko to, co dotąd blokowałaś. Pozwoliłaś tym samym, by blokowało to życie Twoich marzeń. Nasza istota jest stworzona w taki sposób, że materializujemy szczęście z realizacji tych pomysłów, które są poparte autentycznym uczuciem. Miernikiem tego, na ile pozwalamy sobie odczuwać autentyczne emocje, jest wszystko, co nas otacza. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci skalibrować kompas autentycznej radości i tym samym odnaleźć siebie:

1/ Zrób listę rzeczy, które Cię uszczęśliwiają.

Odpowiedz sobie, co wprawia cię w radosne wibracje? Co czyni Cię szczerze wdzięcznym? Świadomość tego co Cię uszczęśliwia, pozwala manifestować życie pełne tych energii. To zaprasza więcej luzu, optymizmu i kreatywności, stawiając Cię z powrotem na ścieżce życia. Tak właśnie odkrywa się drogę swojego przeznaczenia, które jest niewymuszone i sprawia, że myśląc o nim, czujesz się jak w domu. Jak najczęściej rób rzeczy, które wprawiają cię w stan tych przyjemnych wibracji, bo w stanie nieskrępowanego luzu dostępujemy największych objawień. Zabójcza praca i zawrotne tempo to mit, w który każe wierzyć nam obecny świat. Taki lifestyle jest pokarmem dla matrixu (m.in. firm farmaceutycznych), więc działaj profilaktycznie i zapobiegaj temu, co wytrąca cię z równowagi! Stwórz swoją bańkę ochronną 🙂 Nie musisz, a nawet nie powinnaś żyć w nieustannym stresie. Rób to co kochasz, uszczęśliwiaj siebie, bo szczęśliwa Ty to szczęśliwa planeta 🙂

2/ Zacznij czuć się komfortowo w wyrażaniu swoich prawdziwych emocji.

Myśli mogą zarówno odzwierciedlać to, co mamy w sercu jak i zagłuszać naszą prawdę. Często boimy się otworzyć serce, bo w pierwszej kolejności odkrywamy zwykle wierzchnią warstwę trudnych emocji. Pod nimi jednak kryją się największe skarby w postaci najpiękniejszych uczuć.

Strach jest paliwem ego. Ego pragnie być zdefiniowane, określa to jak powinniśmy się zachowywać i to co powinniśmy ukryć, by zyskać społeczną aprobatę. Życie pod dyktando ego prowadzi do tego, że opieramy poczucie własnej wartości na ocenie z zewnątrz. Stajemy się więźniami nieustannej walidacji otoczenia. Tymczasem, ego jest dobrym sługą, lecz tragicznym królem. Jego rolą jest motywowanie nas do dzielenia się naszymi darami, a nie do narzucaniu tego, jak one powinny wyglądać.

Żyjąc w zgodzie z wyższym Ja słuchamy siebie i nie uciekamy od naszych uczuć. Z tego miejsca zawsze czujemy się pewni siebie, bo działamy z serca, w zgodzie ze sobą. Rozumiemy, że naszą prawdziwą naturą jest miłość i piękno. Nie polegamy jedynie na akceptacji z zewnątrz, bo czujemy się komfortowo z tym, kim jesteśmy. Doceniając moc uczuć płynących z centrum energii (serca), doceniamy wiadomość, którą w nich niesiemy. Dajemy ją wówczas światu bez potrzeby poklasku.

3/ Nie forsuj swojej kreatywności- pozwól jej wypłynąć naturalnie.

Gdy uwalniamy emocje, stajemy się bardziej kreatywni, bo stymulujemy przestrzeń poza logiką i umysłem. Każdy z nas ma zakodowaną wyjątkową wiadomość w swoim sercu, którą przyszedł podzielić się ze światem. Paradoksalnie, odkrywamy ją podczas prostych czynności, dających nam dziecięcą radość. Tylko wprowadzając się w stan wysokich wibracji jesteśmy w stanie otrzymać wysoko-wibracyjne przepływy inspiracji. Wtedy rozluźniamy nasze ciało, zapraszając złote pomysły do naszej przestrzeni. Zabawa ze swoim wewnętrznym dzieckiem jest kluczem, by odkryć w sobie wewnętrzną królową, która nie boi się zaryczeć autentycznym głosem i zawsze znajdzie przestrzeń, by podzielić się wiadomością swojego serca z innymi. Zacznij żyć autentycznie, dokładnie tak, jak pragniesz

Dodatkowo, możesz przeprowadzić journaling, czyli jedną z moich ulubionych metod terapeutycznych! Odpowiedz pisemnie na pytania:

1/ Jakie 3 cechy definiują Twoje prawdziwe Ja?

2/Jakie obszary twojego życia uważasz za najważniejsze?

3/W jaki sposób ego limituje Twoją naturalną zdolność do życia w szczęściu, dobrobycie i harmonii?

4/Jakie etykiety nie pozwalają ci żyć? (Mogą być to zarówno te nałożone przez innych jak i przez samą siebie).

5/Co w przeszłości pomogło odnaleźć swoje prawdziwe ja? (Pamiętaj, że wliczają się w to także trudne wydarzenia/niesprzyjające na pozór osoby).

6/Jakie są twoje mechanizmy ochronne? W jaki sposób pielęgnujesz swoją prawdę?

7/Co mówi twoje serce, gdy wyłącza się ego?

PS Fantazja daje życie, więc nie bój się bawić swoją wyobraźnią. Śmiej się najwięcej jak się da- humor pozwala przetrwać. Zmieniaj się, bo zmiana utrzymuje ciąg spirali życia. Zmiana to miłość. Okazuj ją sobie jak najczęściej.

Love,

Kaya

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *