Pełnia w Byku

Skoro emocjonalny Księżyc znajduje się w znaku Byka, projektuje na nas archetypowe dla tego znaku energie. Znakiem Byka włada Wenus- żeńska energia odżywienia, uziemienia, piękna i harmonii. Byk umie tworzyć strefę komfortu, przestrzeń na odpoczynek, przyjemność, odżywienie, regenerację. Z drugiej strony, tak bardzo miłuje komfort i bezpieczeństwo, że skutkować to może strachem przed wychodzeniem poza swą bańkę. Może czuć się wypoczęty i odżywiony, lecz także ociężały i znudzony brakiem wyzwań.

Z drugiej strony, podczas Pełni, Słońce znajduje się w opozycji do Księżyca, znajdując się w przeciwnym znaku zodiaku. Tworzy aspekt, który wzbogaca energię księżycową o nowy archetyp, pozwalając przeciwieństwem stworzyć jednoczący dialog. Przeciwieństwa są przecież po to, by wzajemnie się od siebie uczyć i wzrastać na gruncie tego połączenia.

Skorpion jest przeciwieństwem Byka i uwielbia przekraczać granice, łamać tabu, wchodzić na nieznany grunt, podejmować niewygodne tematy, eksplorować nieznane. Może skutkować to brakiem uziemienia, relaksu, równowagi i stale niezaspokojonym apetytem. Byk uczy Skorpiona „slow life”- tego, jak wypełniać się spokojem i wprowadzaniem piękna i harmonii u samych podstaw.  Skorpion z kolei ośmiela Byka, by ten opuszczał częściej swą strefę komfortu. Pełnia, powstała z synergii tych energii mówi nam:

„Naszym celem jest stopniowe powiększanie strefy komfortu i odkrywanie swobody na nieznanych gruntach. Tylko wtedy tworzenie ograniczeń ma sens- one pozwalają nam monitorować wzrost. Trenuj kreowanie piękna, harmonii i spokoju tam, gdzie jeszcze jej nie zaznałaś.”

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *