Pełnia Księżyca w Koziorożcu + Zaćmienie Księżyca

 Pełnia Księżyca podczas Zaćmienia Księżyca

Jest jeszcze mocniej naładowana niż zwykle, za sprawą towarzyszących węzłów Księżycowych (ale o tym później). W nów Księżyca kreujemy wizje, marzenia i dostrzegamy pragnienia naszej duszy, a w pełnię widzimy to, co blokuje nas przed osiągnięciem tych marzeń. Jest to szczególny czas, gdy obfite światło Księżyca rzuca światło na nasze cienie. Przypatrujemy się historii by dostrzec to co mamy, czego już nie chcemy i gdzie zmierzamy.

Księżyc w Koziorożcu/ Słonce w Raku

Księżyc w Koziorożcu sprzyja uziemieniu planów, wzięciu odpowiedzialności za swoje czyny, ustalaniu wspierających struktur. Czas zapuścić korzenie w nowym miejscu, zostawiając przeszłość za sobą. Zrywanie więzów z bolesną przeszłością nie polega na wypieraniu jej z pamięci, lecz akceptacji, wyciągnięciu z niej lekcji. To pozwala na odpuszczanie emocji, które trzymasz przy sobie na siłę. Nie pozwól, by nadal marnotrawiły twą energię i obniżały wibrację, blokując twój ruch.

Polaryzacja między Słońcem w Raku i Księżycem w Koziorożcu wskazuje na nasz związek między sferą prywatną (Rak) i zawodową (Koziorożec). Jaką energią jesteśmy w domu, a jaką prezentujemy w pracy? Jak nasza subiektywna prawda rezonuje ze światem ? To również pozwala ukazać, na ile jesteśmy autentyczni i jak dobrze opanowaliśmy ekspresję naszego Ja w świecie. Obie płaszczyzny wzajemnie się uzupełniają i wymagają specyficznego wyrazu, więc ustal archetypy, które przejawiasz w związku z tymi rolami w życiu. Żyjąc wedle ich zasad, łatwiej będzie ci realizować cele. Po prostu jasno określisz, kim chcesz być. Równowaga jest niezbędna, gdyż nadmiar energii Raka utrudnia Ci ustalanie celów i realizację zawodową, natomiast przerost energii Koziorożca, oddala nas od wnętrza, na siłę dostosowując nas do wymaganych masek. Pamiętaj, że pielęgnacja swego wnętrza pozwala wspierać to, co pokazujemy światu, dlatego tak ważnym jest, by nauczyć się dbać o swoje centrum. Odżywienie i połączenie ze źródłem umożliwia wydobycie swojej najpiękniejszej esencji, która służy całej planecie. Ujawnienie strachu, kompleksów i cieni to pierwszy krok ku uzdrowieniu, i niczym dostrzeżenie zabrudzeń- pozwala wyczyścić obiektyw, przez który patrzymy na świat. Im więcej prawdy odkryjesz w sobie, tym więcej swej prawdy serwujesz światu. Nie ma nic lepszego, niż bycie autentycznym. To najwyższa wibracja z możliwych.

Węzły Księżycowe i inne aspekty planet

Wspomniane wcześniej Węzły Księżycowe przynoszą lekcję z przeszłości. Towarzyszy im Wenus, więc sprawy te będą dotyczyły relacji i finansów. Możesz odzyskać energię uwięzioną w relacji z przeszłości, odpuścić żal. Możesz spotkać przypadkiem kogoś, z kim łączą cie nierozwiązane sprawy. Przeżyj do końca te emocje, pozwalając sobie na odczuwanie (także ciemnych stron swoich uczuć), a idąc po nitce do kłębka, dojdziesz do sedna sprawy, czyli do lekcji i nauki wyniesionej z tego zdarzenia. Przyjrzyj się temu co już przeszłaś, wyciągnij wnioski i otwórz się na nowe. Nie podtrzymuj starych schematów, które niczym zdarta płyta grają w twojej podświadomości. Wsłuchaj się w ich melodię, zauważ ją, a stworzysz sobie przestrzeń na to, by ją zmienić.

Zaćmienie Księżyca wskazuje na położenie Słońca obok Węzła Północnego, a Księżyca obok Węzła Południowego. Obok Słońca znajdują się także Wenus w Raku i Merkury w Retrogradacji, co oznacza, że aspekty te wzajemnie na siebie oddziałują. Już tłumaczę ten skomplikowany na pozór układ.

Węzeł Północny reprezentuje przeznaczenie i kroki niezbędne do podjęcia ku realizacji celu naszej duszy. Obok Słońca w Raku nawołuje cię do odkopania fundamentów twojej osobowości, zanurzenia się w siebie, co pomoże odkryć to, jak chcesz być widziana w świecie. Nosisz w sobie plan, który jest cały twój, wyjątkowy, jedyny, niepowtarzalny.

Wenus wzbogaca ten układ o słowa: „Bądź wierna temu, co kochasz i oprócz tego, że widzisz piękno w świecie, sama zacznij je kreować”. Ta energia wspiera energię Słońca i Węzła Księżycowego w tym, by móc zakochać się w swoim życiu, odkryć jego wyjątkowość i zacząć realizować się w świecie na całego. Jak możesz pokochać się na tyle mocno, by pokochać swoje przeznaczenie?

Merkury w Retrogradacji, utrudniając kontakt ze światem, wzmacnia nasz osobisty system komunikacji. To skuteczne nawołanie do kontaktu z samą sobą i przerwanie więzów z tym, co z nami już nie rezonuje. Umiesz słuchać głosu swojego serca?

Węzeł księżycowy południowy reprezentuje to, co zostawiamy za sobą. Pokazuje, czego już się nauczyliśmy i zachęca by iść naprzód. Demaskuje karmiczne więzy przeszłości, które gotowi jesteśmy zerwać. Spójrz, które wzorce powtarzają się w kółko? Jakie działanie może zmienić ten schemat? Wiedz, że dopóki nie uleczysz tego wzorca, będą one zdarzały się coraz częściej. Odpowiedz więc sobie na pytanie, gdzie się zagalopowałaś?

Pluton w retrogradacji, symbolizuje cykl śmierci, narodzin, odrodzenia. To, co dzieje się dziś, traumy, trudne doświadczenia, są częścią większego cyklu, który podzielony jest na różne etapy ewolucji naszej duszy. Przyjrzyj się temu, jak uczestniczysz w tym cyklu? Uczysz się ze swojej przeszłości? Potrafisz nadać znaczenie każdemu elementowi swojego życia, nawet cierpieniu?

Saturn w retrogradacji także wyciąga na wierzch naszą karmę i powtarzające się schematy, blokujące nasz wzrost. Dziś zakochaj się w sobie i swoim przeznaczeniu- weź kartkę, długopis i odpowiedz na poniższe pytania.

Zakochaj się w sobie i swoim przeznaczeniu:

 1. Jakie są twoje fundamentalne zasady, których nie zmieniasz, niezależnie od tego co cię otacza? Jak przejawia się ta stałość?
 2. W jakich okolicznościach ukrywasz prawdziwą siebie?
 3. Jakie to uczucie, gdy zakrywasz swą prawdę i tracisz połączenie ze swoim centrum?
 4. Co przywraca cię do twojego centrum?
 5. Jakich zmian możesz dokonać, aby znów zacząć projektować swą prawdziwą esencję światu?
 6. Co najbardziej zaburza twoją intuicję?
 7. Co pomaga ci przywrócić intuicję i głębsze odczuwanie?
 8. Co sprawia, że jesteś wyjątkowa? Czo sprawia, że jesteś sobą?
 9. W jakich dziedzinach czujesz się pewnie?
 10. Jakie to uczucie, gdy wiesz, że jesteś niezastąpiona?
 11. Pomyśl o ludziach, którzy żyją autentycznie? Jakie wartości posiadają ci ludzie? Wypisz jak najwięcej rzeczy, które przychodzą ci do głowy na myśl o tej osobie. Następnie, napisz na ich podstawie kilka afirmacji, które Ty sama chcesz wprowadzić w życie.

 

 

 

Zdjęcie: Michał Ostaszewski/ Reporter

https://wiadomosci.radiozet.pl/Nauka/Czesciowe-zacmienie-i-pelnia-ksiezyca-lipiec-2019.-Gdzie-i-kiedy-ogladac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *