Nów w Raku + Przesilenie Letnie + Całkowite Zaćmienie Słońca

1/ Sezon Raka

Witamy sezon Raka! Najbliższe 4 tygodnie są lekcją o tym, że wrażliwość to nasza największa moc.

Rak to symbol głębi i płynności uczuć, tajemniczości. Woda w swej naturalnej postaci.

Zmienność kształtu Księżyca, który jest jego patronem, symbolizuje zmienność nastrojów tego archetypu. To kobieca, lunarna energia, matka zodiaku, która porusza w nas wrażliwość, czułość, opiekuńczość, odżywienie wobec siebie i innych. Zachęca do stworzenia bezpiecznej przestrzeni, w której pozwalasz sobie odczuwać i odpowiadać na swoje prawdziwe potrzeby. W której pozwalasz sobie na delikatność, czułość, bo wiesz, że to twoja największa moc.

Emocje wskazują miejsce, w którym potrzeba nam odżywienia. Uczucia to klucz do zmiany rzeczywistości i to podstawowa lekcja matki zodiaku- Raka, która tworzy bezpieczną przestrzeń na dialog z tym co czujesz.

[Responsible-response-able]

To umiejętność wsłuchiwania się w swoje potrzeby budzi w nas responsywność. Pytanie matką odpowiedzi. Masz odwagę pytać siebie, co czujesz?

Nie jesteś tym, co cię spotyka, więc nie musisz się bać emocji, które ci wokół tego towarzyszą. Pozwolenie sobie na ich odczucie wskazuje nam, czego chcemy. 


2/Przesilenie

Na półkuli północnej, początek sezonu Raka zawsze zbiega się z przesileniem letnim- to święto odżywiającego nas Słońca, które rozpoczyna cykl trwający do jesieni, dający nam nieskrępowany dostęp do jego życiodajnej siły. Uczy nas tego, byśmy na jego podobieństwo uczyli się odżywiać siebie nawzajem, rozpalając swoje wewnętrzne światło. Tak jak Słońce, wstajesz każdego dnia niezależnie od tego, co przynosi los. Przesilenie wnosi ognistą, aktywną jakość- symbolizuje triumf światła, celebrację życia, wyjścia poza stare granice. To niezwykle korzystny czas na przywrócenie życiowego flow, kręgi kobiet, celebrację życia rodzinnego, uzdrawianie traum rodowych, kontakt z matką, także tą „wewnętrzną”.


Słońce symbolizuje nasze ego, osobowość, „ja”. Ogniste w swej naturze przesilenie z „wodnym” sezonem Raka daje nam najbardziej płodny czas w roku- otwieramy się na swoją wrażliwość, delikatność, jednocześnie czując największą moc sprawczą. Bez wrażliwości nie ma kreatywności. Bez pytań nie ma odpowiedzi. Bez Yin nie ma Yang. Receptywność warunkuje responsywność. Świętuj swoje „matczyne”, opiekuńcze, troskliwe i pełne miłości ja. To ono tworzy przestrzeń na męską energię kreacji i niewymuszony magnetyzm na dobrobyt.3/ Nów Księżyca + Całkowite Zaćmienie Słońca

Jak zwykle, na początku nowego sezonu ( w tym przypadku Raka), ma miejsce nów Księżyca w tymże znaku. Nów zwiastuje nowy początek, sianie ziaren, podobnie jak Całkowite Zaćmienie Słońca, które pierwszy raz od 19 lat wypada właśnie w ten dzień. Możesz się domyślać, że tworzy to nie lada wydarzenie! Nów doładowany energią Całkowitego Zaćmienia Słońca to potężny portal transformacji i uwolnienia.
Gdy Nów przypada w Raku, Księżyc znajduje się w swoim naturalnym środowisku. Księżyc to władca Raka, co oznacza podwójne wzmocnienie energii lunarnej, której archetypem jest troskliwa matka zodiaku. Jej symbolem jest wnętrze, łono, sfera wewnątrz nas, w której zawiązują się nowe wszechświaty. Dzieje się to za sprawą uczuć, które w sobie nosimy. To one wyznaczają motyw naszych działań, ucząc nas bezwarunkowej akceptacji tego co jest. 

Uczucia, emocje to żywioł wody. Czas upływa, a wraz z nim płyną nasze emocje. Emocje to paliwo naszego wzrostu.Konstrukt czasu i karmy polega na tym, że Wszechświat stawia nas w określonych sytuacjach, w określonej czasoprzestrzeni, testując nas w obliczu różnych okoliczności. Jesteśmy testowani na każdym kroku. Testu nie można oblać- zawsze zostajesz nagradzany względem tego, jaka będzie twoja reakcja na to, co cię spotyka. Przebudzenie to kontakt z wewnętrznym obserwatorem, który ma świadomość tego, że to twoja REAKCJA na wydarzenia tworzy magnetyzm na to, co przyciągasz. Wyjście ponad stare reakcje to wypisanie się ze starych programów, z koła karmy. 

Karma to nic innego jak stłamszone uczucia, które odciągają cię od potencjału bieżącej chwili, podświadomie trzymając w więzieniu starych schematów lub obaw o przyszłość. Stłamszone uczucia generują ciąg myśli, które podtrzymują iluzję blokad, separacji, braku, niedoborowości. Od ciebie zależy, czy wydostaniesz się z tego błędnego koła.

Zaćmienie słońca otwiera przed nami portal uwolnienia, poprzez rzucanie światła na nasz cień. Dzieje się to za sprawą uwypuklania naszych nawykowych reakcji, które należy w tym okresie obserwować. To czas, kiedy granica między podświadomością i świadomością się zaciera. Gdy zdajemy sobie sprawę, że możemy obserwować, spowalniać proces, nawiązujemy kontakt ze swoim wyższym ja. Wewnętrzny obserwator to twoja boska świadomość. Myśli, emocje i nawyki to tylko programy, które myślisz, że musisz podtrzymywać, z którymi postanowiłaś się utożsamić. Mam dla ciebie dobrą wiadomość- skoro możesz je obserwować, możesz nimi kierować, zmieniać je. Odkrycie obserwatora w sobie to odkrycie stwórcy w sobie, mistrza alchemii, który poprzez wydłużanie procesu, przyglądanie się jemu, tworzy przestrzeń na zmianę, na nowe.

Słońce symbolizuje ego, kreatywność, wizerunek, osobowość. Zaciemnione światło słoneczne i rzucanie cienia na ziemię symbolizuje to, co nie pozwala w pełni świecić twojej osobowości. To czas, który rewiduje, które wersje Ciebie są nieaktualne? Które przyjmowane maski już ci nie służą? Jakie nałogi chcesz przerwać? Co blokuje twoją ekspresję? Co tłamsi twoją kreatywność? Co buduje twoją pewność siebie? Jakie archetypy chcesz zintegrować? Co jest twoim paliwem? Co napędza cię do działania? Kto cię inspiruje?


[Responsible ️responce-able] 

Bycie odpowiedzialnym to zdolność do kreowania świadomej odpowiedzi na to co jest.
Otwartość względem swoich uczuć tworzy przestrzeń na poznanie swoich potrzeb. Poznanie potrzeb czyni cię responsywnym. Skoro pojawia się potrzeba, istnieje sposób na jej zaspokojenie.

Wzięcie odpowiedzialności za swoje życie to odwaga w poznawaniu swoich uczuć. Sezon Raka skłania nas ku odnalezieniu swojej wewnętrznej matki- archetypu, który jest wrażliwy na nasze potrzeby, którego obchodzą nasze uczucia, któremu zależy na naszym dobrym samopoczuciu i odkryciu własnej prawdy. Który tworzy przestrzeń na nasze nowe reakcje, czyli na nasz wzrost.

-Co karmi ciebie?


-Co chcesz odżywiać w świecie?

Księżyc będąc w znaku Raka wraca do „domu”, a my wraz z nim. Ugość siebie w sobie.Rak to także symbol rodziny, domu, odżywienia, utulenia, poczucia przynależności, bezpieczeństwa.

Będziemy świadkami zjawiska, które wydarza się raz na ok. 3 lata- 2 x pod rząd nów występuje w tym samym znaku, w tym przypadku w Raku- dając nam podwójne doładowanie tego archetypu. Ponowny nów w raku będzie miał miejsce w lipcu. Wszechświat wyraźni mówi- obudź w sobie delikatność, naturalność, otwórz się na swoje uczucia, płacz, wsparcie. Daj sobie przestrzeń na przetwarzanie procesów. To szczególnie ważne w kolektywnym wzroście wibracji.


Złapać życiowe flow to pływać w wodach tu i teraz z pełnym zaufaniem do procesu.

Eksperymentowanie z tym co jest budzi w nas Stwórcę.

Twoja wibracja ma znaczenie- warto o nią dbać.

4/ Prawo rezonansu:

To, co cię „porusza” porusza twojego avatara. Uczucia wyznaczają kierunek.

Nawigujesz rzeczywistość poprzez to, jak czujesz się teraz. Niewidzialne kreuje widzialne. Co na górze, to na dole. Co w niebie tak i na Ziemi.

Teraz jest czas, by stać się transparentnym, wolnym w swej ekspresji, a przy tym świadomym tego, co wyrażam. 

Wyciszenie pozwala nam odnaleźć właściwą drogę. W stanie ciszy i harmonii łowi się najlepsze okazy. Wtedy kreuje się niewymuszony magnetyzm na to, co nasze.

Zostaliśmy tak zaprojektowani, by na nieskończenie wiele sposobów pielęgnować swoją autentyczność. Emocje umożliwiają nam odkrywanie i podążąnie za tym, czego naprawdę chcesz. Mimo, że logicznie nie ma w tym jeszcze żadnego sensu, na poziomie ducha wiesz, że każda sytuacja dzieje się dla ciebie.

Empatia to akceptacja tego, że współistniejemy jako nieskończona ilość perspektyw. Że każdy z nas dzielnie podtrzymuje stelaż istnienia uniwersum poprzez pielęgnowanie swoich unikatowych potrzeb. Nie musimy logicznie wszystkiego rozumieć. Wystarczy, że akceptujemy nieskończoną ilość perspektyw- to przyzwolenie na istnienie w każdej postaci. Świętowanie życia samo w sobie. Odkrywanie porządku w chaosie. Dostrzeganie sensu w każdej sytuacji i wyjątkowości każdego człowieka za to, że jest i działa najlepiej jak może na ten moment.

Czas nowiu połączony z przesileniem i całkowitym zaćmieniem Słońca to doskonały moment na zaproszenie nowych energii, odkrywanie swoich potrzeb i tego, czego naprawdę chcesz. Nie bój się prosić i komunikować swoich potrzeb. Pozwól sobie na czerpanie radości z życia. Wykorzystaj czas mega manifestacji i poczuj to, jak chcesz się czuć TERAZ. Pielęgnuj dziś swoje uczucia- wyznacz trendy tego, jak chcesz doświadczać przez najbliższe pół roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *