Mars w Baranie (r) + Kwadratura Wenus/ Neptun

Mars, planeta która określa styl naszego działania, znajduje się obecnie w Retrogradacji, wypadając w znaku Barana. Mars jest władcą Barana, więc obecne przebywa w swoim środowisku naturalnym. Mars i Baran symbolizują działanie, rozpalającą się iskrę życia, impuls. To właśnie ten znak rozpoczyna koło zodiaku, będąc symbolem inicjacji, rozpoczęcia, zapłodnienia. 

Retrogradacja wydłuża podróż planety przez dany znak, dając nam extra czas na przyjrzenie się danej dziedzinie życia. Konfrontujemy to, co dzieje się teraz z tym, co było w przeszłości. Mars w Retrogradacji nakłania, by wejść jeszcze głębiej w to, W JAKI SPOSÓB DZIAŁAMY i jakie wzorce postępowania są powtarzalne w naszym życiu. 

1/ Co rozpala w Tobie życiodajną energię? Jak możesz częściej rozpalać tę iskrę w sobie?

2/ Co osłabia twoją energię i w jakich sytuacjach odtwarzasz program „autodestrukcji” na autopilocie?


3/ Gdzie twój słomiany zapał powinien poznać konsekwencję, by przekroczyć granice starych schematów?

Kwadratura Wenus do Neptuna

Celem pojawiania się kontrastujących energii, jest odnalezienie miedzy nimi kompromisu. Właśnie po to są kwadratury- uczą nas radzić sobie z wewnętrznym konfliktem, by projekcja naszej energii na zewnątrz była bardziej zharmonizowana. Praca z naszym wnętrzem naprawia to, co na zewnątrz. To nowe sposoby naszej ekspresji uzdrawiają rzeczywistość, budują nową ziemię.

To czas, który nakłania nas do pogodzenia skrajnych potrzeb: powrotu do wnętrza, introspekcji, rozwoju, praktyk duchowych, działania poza logiką (Neptun), jak i nauki poprzez relacje, nawiązywanie rozmów, interakcję (Wenus). Neptun w Rybach zachęca do zagłębienia się w swój świat wewnętrzny, medytację, pielęgnowanie swojego wewnętrznego sanktuarium i zaufania do procesu. Wenus w Bliźniętach to społeczny motylek- szuka okazji do rozmów, interakcji, wymiany pomysłów.

To co intuicyjne, boskie, poza logiką, próbuje nawiązać kontakt z tym co namacalne, widoczne gołym okiem.

Poczuj się komfortowo z tym, że zadajesz pytania i wciąż nie wiesz. Pozwól sobie obserwować sytuację, a wkrótce ujrzysz pełen obrazek tego, gdzie zmierzasz. Wszystko jest dokładnie tak, jak ma być. Praktykuj zaufanie do procesu niezależnie od tego co cię spotyka. Obserwuj i złap dystans w relacjach, które Ci nie służą. Zasługujesz na to, by związki dawały ci radość. Pamiętaj, że wraz ze zmianą w tobie, przyciągniesz nowe znajomości, zgodne z tym, co zechcesz i pozwolisz sobie czuć na codzień.

Teraz, sprawy które wyszły na wierzch podczas poprzednich kwadratur Wenus i Neptuna (4.05, 20.05) mogą zbliżać nas do odpowiedzi.

Obecnym wyzwaniem jest wyjście poza poczucie dezorientacji, które zwykle prowokuje aspekt Neptuna. Często, gdy nie potrafimy nazwać swoich uczuć, udajemy, że ich nie ma. Daj sobie czas na obserwację i nie zniechęcaj się, jeśli coś jeszcze nie jest dla ciebie w pełni jasne. Teraz mamy okazje podnieść subtelną kotarę iluzji i dostrzec prawdziwe motywy ludzi wokół nas + swoje własne motywy względem samorealizacji. Wykorzystaj ten czas i obserwuj, cokolwiek się w tobie pojawia.

Wenus związana jest także z naszym poczuciem wartości, tym, jak się realizujemy i zarabiamy na życie. W kwadraturze z Neptunem może nieść poczucie dezorientacji w związku z naszą misją w świecie. To dobry czas na poszukiwanie tego, co budzi w tobie szczerą radość. Odkrywanie tego, co cię uszczęśliwia uczy cię jak uszczęśliwić innych.

Zrewiduj swoje relacje z innymi/ z samą sobą.

1/ Jakie masz podejście do uszczęśliwiania siebie? Czy twoje spełnienie jest dla ciebie priorytetem?

2/ Czy poczucie odpowiedzialności za innych przysłania Ci potrzebę budowania swojego dobrobytu?

3/ Czy strach przed samotnością każe ci tkwić w starych związkach, blokując cię na pojawienie się nowych?

4/ Czy strach przed oceną innych blokuje realizację swoich pasji/ tłamsi twą ekspresję?


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *