Jak zaprogramować swoją energię w 2020 roku? Odkryj magię intencji!

01/Czym jest intencja?

W życiu liczy się nie to, co robimy, ale dlaczego to robimy. Intencja pomaga odpowiedzieć na pytanie, w jakim celu podejmujesz działanie, a to odzwierciedla jakość paliwa, które napędza cię w realizacji planów. Intencje mogą być długoterminowe jak i odnosić się do krótkiego odcinka czasu.

02/Czym różni się intencja od postanowienia?

Postanowienie koncentruje naszą uwagę na celu, pomijając radość z  procesu, który nas do niego doprowadza. Zamienia nasze życie w pościg, przez co zapominamy, że życie samo w sobie jest nagrodą, a nie smutnym obowiązkiem. Postanowienia wyrastają najczęściej na gruncie presji społecznej, gdzie potrzeby naszej duszy mylone są z pragnieniami innych.

Intencja nadaje kierunek, lecz nie ogranicza naszej świadomości do koncentrowania się jedynie na celu. Pozwala skupić się na tu i teraz, by czerpać radość z procesu twórczego, który do tego celu doprowadza.

03/ Jak wyznaczyć intencję?

Mam zwyczaj programować każdą czynność do jakiej przystępuję, by pozwolić jej przebiegać w imię mego najwyższego dobra. Intencja budzi zaufanie do procesu, dzięki czemu mogę wejść w 100% w czynność. Począwszy od napisania posta na bloga, po relaks nad książką, mogę zasiać intencję tak, by w pełni wykorzystać swój czas. Wtedy czuję, że energia płynie w imię mojego najwyższego dobra, bo na to właśnie jej pozwalam. Rozkojarzenie tworzy „dziury” w strumieniu naszej energii, którymi ucieka nasz potencjał. Intencja uszczelnia nasz strumień świadomości, który prowadzi nas do najwyższego dobra, zapewniając nam dostęp do pełnego potencjału twórczego.

Podczas zasiewania intencji lubię mieć w dłoni kryształ, który jest strażnikiem mojej intencji. Jest on symbolem umowy, którą podpisuje z Wszechświatem, który zapewnia mi wszystko co potrzebne do wzrostu 🙂 Wyobrażam sobie, jak wypowiadana intencja wchodzi wgłąb kryształu, dzięki czemu jej energia wspiera mnie podczas całego procesu twórczego.

Intencje możesz wyznaczać dowolnie, tak jak czujesz. Nie ma na to jednego sposobu- robię to intuicyjnie:

np.:

„Moją intencją jest napisanie wyczerpującego posta na bloga.”

„Relaksuje się z intencją wypuszczenia wszystkich energii, które gaszą moje światło.”

„Programuję moje dzisiejsze spotkanie biznesowe tak, by obie strony zawarły owocne porozumienie. Rozmowa przebiega harmonijnie, bez podtekstów i ukrytych motywów.”

„Wyruszam na spacer z intencją dotlenienia się i rozbudzenia boskiego mechanizmu oczyszczającego ciało i umysł z zastałej energii.”

„Spożywam ten posiłek z intencją dostarczenia sobie wszystkich potrzebnych witamin i minerałów.”

04/Czemu warto programować swą energię intencją?

Poziom szczęścia w życiu określa się na podstawie tego, na ile miłości jesteś w stanie otworzyć się w każdym tu i teraz. Im częściej twoje tu i teraz zamienia się w wartościowy proces twórczy, tym większy wzrost generujesz. Miłość okazujesz sobie na różne sposoby- od poszerzania swojej świadomości po rozwój intelektualny, trening ciała, odpoczynek, sen i spotkania z ludźmi, których kochasz.

Wyznaczając intencje zwiększasz swoją otwartość na miłość, kierując proces twórczy w imię swojego najwyższego dobra. Pozwalasz się życiu zaskoczyć i kreować rzeczy, o których ci się nawet nie śniło.

Intencja pozwala także odkryć programy w podświadomości, które marnotrawią twój czas i energię. Ilekroć zapytasz siebie „dlaczego to robię” odkrywasz swoje motywy, dzięki którym możesz w odpowiednim czasie przerwać zasilanie planu, który marnotrawi twoją energię. Zawsze gdy odkryjesz taki program pochwal się za spostrzegawczość, siłę woli i ogromne pokłady miłości do samej siebie, które uchroniły cię przed autodestrukcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *