Jak zacząć pisać dziennik księżycowy ? Pełnia w Lwie/ Słońce w Wodniku- nad czym pracować w tym okresie ?

Jak zacząć pisać dziennik ?

Chciałabym, abyś w swoim dzienniku zaczęła kreowanie świata bez blokad, poprzez… ujawnianie ich ! Poznając nasze natręctwa, które nie pozwalają nam w pełni rozwinąć skrzydeł, mamy już połowę sukcesu za sobą ! Wtedy zaczyna się proces usuwania ich z naszego życia, bo mamy namierzonych „mrocznych bohaterów” przygody.

Chciałabym również, by dziennikowy świat był pozbawiony granic. Byś w pełni autentycznie obrazowała swoje pragnienia, wierząc w to, ŻE WSZYSTKO JEST MOŻLIWE. Wegewróżka istnieje, więc na prawdę wszystko się może zdarzyć, jeśli tylko będziesz cierpliwie na to pracować !

Pisz, rysuj, skreślaj, poprawiaj i kształtuj swą wizję, pozwalając sobie na błędy i niedociągnięcia. Planowanie i snucie marzeń to w rzeczy samej dyscyplina sportowa, którą należy trenować, by osiągnąć mistrzostwo. Wklejaj więc rysunki i wszystko to, co można umieścić w dzienniku. Łącznie z symbolami, suszonymi kwiatami i kroplami ulubionego zapachu. Niech będzie to Twój portal mocy, w którym zamieszczasz wszystko to, co bliskie Twojemu sercu. Zdziwisz się, jak za parę dni/tygodni/miesięcy pięknie zobrazuje ci się spójna wizja Twojej osoby. Dowiesz się wielu ciekawych rzeczy na swój temat. Idąc zgodnie z cyklem księżyca, trafiasz idealnie w energię danego dnia, co z góry podpowiada, jakie sprawy najlepiej przepracować. Cykliczność faz księżyca pozwala na systematyczne prowadzenie dziennika i ćwiczy uważność. Stajesz się świadomym kreatorem swojej rzeczywistości !

ZACZYNAMY.

Co w tę pełnie warto przemyśleć ?

„Czy jesteś sobą ?”

„Czy jasno określiłaś to, czego w życiu na ten moment chcesz ?”

„Czy znasz swoje blokady ?”

„Czy dostrzegasz swoje zasoby?”

Jak podczas każdej pełni, praca nad sobą będzie znacznie ułatwiona, bo na wierzch, niczym objawienia, wypływają wszystkie zanieczyszczenia naszej duszy. Reakcje w tym czasie mogą być nadmiernie emocjonalne, a umysł- w momencie oczyszczania, wydobędzie najcięższe toksyny podświadomości. Jako, że pełnia jest w znaku Lwa, dzikie „lwie serce” dokładnie wskaże aspekty życia, w których należy zrobić porządki.  Ten moment, to idealny czas na pracę naszym cieniem (poprzedni post) oraz detoksykację ciała i umysłu. Akceptację tego, co mówi nam podświadomość, a nasze ego próbuje zagłuszyć. Wsłuchanie się w swój wewnętrzny głos i potrzeby serca.

Taka analiza może być bolesna, bo musisz w końcu spojrzeć sobie w oczy i zobaczyć w lustrze kogoś, kim może nie do końca chcesz być. Skoro jest strach, jest też potrzeba zmiany. Robisz to właśnie po to, by pokochać swe odbicie w lustrze i poszukiwać tego, co sprawi ci największą radość. Teraz jest najlepszy moment dostrzeżenia blokad, bo w momencie pełni- one wszystkie wychodzą na wierzch, pozornie dręcząc nas i psując humor. Możesz śnić o swych największych lękach, możesz spotkać kogoś, z kim chciałabyś naprawić parę spraw. Możesz także aktywnie marzyć i mieć kreatywne flow, które będzie „pełnią” twoich ostatnich rozmyślań i pragnień. Narodziny nowych pomysłów, celów i potrzeb, będą wychodziły z każdego możliwego zakamarka. Analizuj każdą myśl, która wydała ci się interesująca.

Księżyc osiąga swą pełnię w znaku Lwa, a Słońce stoi totalnie na wprost, wchodząc w znak Wodnika. Ziemia jest pomiędzy nimi, dokładnie w linii horyzontalnej, będąc sceną, na której odgrywa się totalne zaćmienie Księżyca . Teatr ten, jak każda dobra sztuka, wywoła na nas określony wpływ.

Znak Lwa, tak samo jak znak Wodnika, zadają to samo pytanie: KIM JESTEŚ ?

  • Lew niesie odwagę do bycia sobą i wyrażania tego, czego skrycie pragniemy
  • Wodnik z kolei przypomina o potrzebie, za jaką stoi wewnętrzny rozwój, który jest realną zmiana w świecie. Zaczyna się ona przecież od nas samych.

Dodatkowo, w naszej sztuce pt. „Poznaj siebie” grają także Węzły Księżycowe (energetyczne vortexy), które są miejscami, w których przecina się ścieżka Słońca z Orbitą Księżyca. Północny węzeł znajduje się w Raku, a południowy węzeł przypada w Koziorożcu.

  • Rak chce nam powiedzieć, że obserwując nasze relacje międzyludzkie, wiele dowiemy się o naszym stanie ducha. Jest to także odpowiedni czas na analizę „uwieraczy” w związku lub tego, czy przypadkiem nie za często przesiadujesz sama w swej „skorupie”
  • Koziorożec z kolei rewiduje to, czy nasz wizerunek pokrywa się w pełni z tym, jacy jesteśmy. Czy prezentujesz swe prawdziwe oblicze, czy też tajemniczo skrywasz pod skórą kogoś innego ?

Dziś strony w Twoim dzienniku podziel na rubryki związane z :

-tym, co podziwiasz u innych i sama chciałabyś mieć (możesz także wkleić zdjęcia w formie inspiracji)

-to, co w sobie lubisz i cenisz

-to, czego nie potrafisz aktualnie zaakceptować w swoim życiu/ w sobie

-to, czego nie potrafisz zaakceptować u innych

-to, czego się w życiu boisz

-to, czego w życiu TAK NA PRAWDĘ pragniesz

Wypełnij każdą rubrykę tym, co przyjdzie Ci do głowy. Nie bój się, że sporządzasz właśnie plan całego życia, nadając mu tytuł „wszystko nad marnościami i tylko marność”. To tylko etap przejściowy, który musisz odhaczyć, by iść dalej i zmieniać swój świat. Pisząc to, co ci w sercu ciąży, odkrywasz nieznane zakamarki swojego duchowego domu, poznając kąty, które możesz na nowo zaaranżować. To nic innego, jak podróż po swojej rezydencji przed remontem ! Brzmi bosko ? Do dzieła ! Niech to będzie remont na całego <3

K

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *