8 poziomów świadomości c.d. (5-8)

Czytałaś poprzedni post o tym, jak kreować swą rzeczywtsiość ? Jak od A do Z przebiega proces, który tworzy Twój mikoświat ? Taka mała instrukcja obsługi CIEBIE- człowieka, któremu znowu coś nie wyszło…Przypomnę Ci model BEDTAR. Wszystko zaczyna się od przyjętych prawd- poglądów. Odsyłam Cię więc do poprzedniego posta, a potem wróć TU 🙂 Wszystko będzie jaśniejsze.

Nie jest to łatwy temat, jednak rozwija on pogląd o świadomości i istocie…Istnienia. Mam nadzieję, że chociaż jedno zdanie trafi do Ciebie z tego, dość poważnego, tekstu. Mało tu jajcarskich odniesień i metafor. Uważam, to za zbędne…:) Czy nie są to wystarczające jaja, że wszystko jest możliwe, a świadomość wieczna ?!  Przytoczę cytat, który wypowiedział umierający, otruty Socrates… „Moje ciało odmawia posłuszeństwa,  nogi nie ruszają się, oczy widzą ledwie przebłyski światła, jednak świadomość jest i trwać będzie, skoro nawet przy bramie śmierci funkcjonuje ona jak dotychczas”. Nie jest to dokładne tłumaczenie, jednak tak zapamiętałam jego słowa 🙂 Wyjątkowo piękne.

Kolejne stadium świadomościowe to…

5. Życie dzieje się przeze mnie (WSZYSTKO DZIEJE SIĘ PO COŚ)

Zdajesz sobie sprawę, że KAŻDY moment jest idealny, a ciąg zdarzeń w życiu jest harmonijnie ustalany przez Nieskończoną Inteligencję. Nie buntujesz się i nie masz żalu za to, co Cię spotyka, bo wiesz, że wynika to z obowiązku wyciągnięcia lekcji z tego zdarzenia. Przykre sytuacje mogą być też przejawem Twojej ignorancji na SIEBIE SAMEGO,  aby przypomnieć Ci o potrzebie uleczenia Twoich traum i ograniczonych przekonań. Każdy trud ma za zadanie rozwinąć Cię. To wynika przecież z CIEBIE 🙂 bo… jesteś projekcją swoich poglądów, myśli, działa.

Masz zaufanie do tego, co przytrafia Ci się w życiu i zaczynasz współpracować ze swoją intuicją. Poszerzasz ramy logicznego rozumowania  i stajesz się DOSKONAŁYM OBSERWATOREM, który rozumie parszywy mechanizm ego. No i najtrudniejsza dla mnie sprawa… PRZYWIĄZANIE… Musisz powoli się od niego odzwyczajać… Ludzie przychodzą i odchodzą, a my musimy to zaakceptować. Kolejna lekcja… trudniejsza niż wszystkie inne.

Mantra: „Jestem bezpieczny. Wszystko jest idealnie. Kosmos jest we mnie. Każda odpowiedz jest we mnie”

6. Życie to ja. 

Jesteś wszystkim, a wszystko jest Tobą. Poczucie jedności. Od razu w Twojej głowie rodzi się obraz nastukanego szamana, który przytula się do drzew… Bo w wolnym tłumaczeniu tej teorii jest połączony z tymże drzewem. Więc z tego wynika, że nim jest. Ten często doświadczany przez mistyków stan, jest skutkiem głębokiej medytacji, introspekcji bądź roślinnych substancji psychoaktywnych. Nie myśl jednak, że samo wzięcie ayahuaski gwarantuje Ci skok na kolejny level świadomościowy ! To przecież jedynie muśnięcie tego stanu, który bez odpowiedniej pracy nad swoją świadomością, nie utrzyma się .:) Jest to podłączenie do szerszego morfogenetycznego transpersonalno-kwantowego pola świadomości,  porównywanego z oświeceniem.

TRANSPERSOKURNACO ? Ano to, że plaży by nie było, gdyby nie tryliardy małych ziarenek piasku. Poczuj się jak takie ziarenko ! Małe, ale jakże istotne ! KAŻDE TAK SAMO WAŻNE. To czy ziarenko znajduje się bliżej morza czy przy wydmach nie ma znaczenia . Rozumiesz ? Nie ważne czy rozmawiasz z prezydentem USA, czy z Panią konserwatorką powierzchni płaskich. Szacunek, jakim darzysz ich, siebie czy rodziców powinien być taki sam. Bo … jesteś wszystkim i każdym. Dzięki niewidzialnej nici energetycznej, która Nas wiąże.

Czujesz więcej. Jesteś narzędziem, przez które przemawia Wszechświat. Dlaczego więc tak mało istotnych działań podejmujesz, skoro jesteś w rzeczy samej- KOSMOSEM? Energią Kosmiczną w zachwycającym ruchu. Niech Wszechświat przez Ciebie przemówi. Mierz wysoko ! Możesz wszystko. Służba ludzkości to Twoja misja. DZIAŁAJ ! TO TWÓJ OBOWIĄZEK.

Mantra: Jestem jednością. Jestem całością. Służę światu.

7. Jestem wiecznością.

Na tym etapie wiesz, że rzeczywistość to nieskończona pole subatomowych cząsteczek. Nie ogranicza się ono do ciała materialnego,  lecz wychodzi daleko poza nie, przekraczając granice fizyczności. Wyobraź sobie, że niewidzialna nić oplata każdego z nas, łącząc ze sobą nierozerwalną więzią. Ta więź zawarta jest między każdą cząsteczką w Kosmosie, również z Najwyższą Inteligencją. Boskim Źródłem. Parapsychologiczne zjawiska takie jak telepatia, jasnowidzenie, psychokineza czy widzenie aury ukazują, że ludzka świadomość i intencja mogą wpływać na wszystko, czego zapragniesz. Odbywa się to jednak na Quasi energetycznym poziomie. Bo… jesteśmy jednością. Wpływać na innych (tylko w dobry sposób !!) to widzieć jaśniej, kopać głębiej, poznać lepiej. SIEBIE. Bo Ty to my. Ja to Ty, a oni to my.

Istnieje sprzeczność pomiędzy dominującym materialistyczno-redukcjonistycznym, naukowym światopoglądem a parapsychologicznym fenomenem, którego nie sposób klasyczną nauką wytłumaczyć. Rozwiązaniem zagadki jest zmiana światopoglądu na biocentryczny, gdzie świadomość jest czynnikiem kształtującym rzeczywistość. Każde zjawisko, które świadomość może pojąć, staje się możliwe i wytłumaczalne.

Dzięki teorii kwantowej, researchom Sheldrake’a i Laszlo na temat morfogenetycznych pól akaszy oraz biocentrycznemu modelowi Lanza, nauka oferuje wytłumaczalne struktury takich mechanizmów.

Biocentryzm – teoria wszystkiego wysnuta przez doktora Roberta Lanzę, wedle której otaczająca nas rzeczywistość jest tym, czym jest w zależności od obserwatora. Według tej teorii nie istnieje obiektywny obraz rzeczywistości, bo inaczej postrzegają ludzkie zmysły, a inaczej zmysły zwierzęcia lub owada. Wszystko zatem, co nas otacza, jest tylko reproduktywnym wytworem naszych umysłów, stanowiącym jedynie subiektywną imitację prawdziwego wizerunku rzeczywistości[a].Częścią tej teorii jest również twierdzenie, że to nie wszechświat kreuje życie, ale odwrotnie – to życie konstytuuje istnienie wszechświata

Jest jednak pewne zagrożenie, które nazywane jest „spirytualistyczną arogancją”, co oznacza, że niewłaściwie przerobiłeś sprawę ego w stadium  3. Rozwój duchowy nie może być skutkiem presji ego lub poczucia się lepszym od innych (np. chcesz trwonić swoje nabyte zdolności parapsychologiczne na mało znaczące sytuacje) ! Jeśli już to robisz, działasz z najwyższą intencją ! Dla dobra wspólnego i wyższego porządku.

Mantra: Jestem wiecznością, pozbawioną limitów. Wszystko jest możliwe.

8. Jestem energią.

Naukowcy starają się dowieść, że świadomość rodzi się w mózgu. Bullshit. Mózg to tylko organ, który łączy świadomość ze światem fizycznym. Mózg pozwala kontrolować ciało poprzez świadomość/ umysł. Świadomy umysł funkcjonuje w kwantowo-informacyjnym polu niezależnie od mózgu, dlatego neurobiolodzy nie odkryli ośrodka w mózgu, z którego to rodzi się świadomość. Bo ONA=ŚWIADOMOŚĆ, nie wyrasta z mózgu, moi drodzy. Komunikacja z innymi formami świadomości, takimi jak: rośliny, zwierzęta oraz ze świadomością niewystępującą w formie fizycznej, byłaby wówczas dostępna dla wszystkich, nawet tych na niższym poziomie świadomości…bo…Posiadanie mózgu miałoby to już w pakiecie startowym.

Sekretem osób posiadających te zdolności jest to, że sobie takowe wykształciły. Poprzez odbieranie sensorycznych bodźców (przekraczających fizyczne zmysły) oraz zdolność do czucia, czytania i wpływania na energie subtelne. To jest tak, jak przeciętny człowiek widzi cień, lecz artysta dostrzega całe spektrum luminacji i układające się w tęczę odcienie czerni i szarości. Widzi więcej, podobnie jak człowiek wskakujący na kolejny poziom rozwoju świadomości. Wszystko jest energią. Rzeczywistość to iluzja, a ja jestem świadomością. Note to self.

A teraz najważniejsze sentencja tych metafizycznych wypocin…

NIE JESTEŚMY ISTOTAMI LUDZKIMI, DOŚWIADCZAJĄCYMI DUCHOWYCH ZJAWISK. JESTEŚMY ISTOTAMI DUCHOWYMI, MAJĄCYMI LUDZKIE DOŚWIADCZENIE.

L<3VE

Wasza wróżka.

 

8 myśli na “8 poziomów świadomości c.d. (5-8)”

  1. Asienka(Asiula)

    ????poruszyłas tu temat który mnie dotyczy ostatnio sa ludzie którymi się nie dogaduje oraz ich egoizm i uszczypliwosc w stosunku do mnie odsuwa mnie od nich i już strach że już niedługo nie Bedzie z kim pogadać to właśnie to przywiązanie bo długo z kimś utrzymujesz kontakt i sympatią się pojawia i zal że komuś tak łatwo przychodzi odstawienie nas ???? no i właśnie druga kwestia by wszystkich traktować na równi z nami to czemu niektóre osoby które stają się rozpoznawalne tak łatwo pielęgnują swoje ego i uważają się że dzięki temu że są aktorami wokalistami są lepsi może nie wszyscy ale większość. Chodź wśród tych nieslawnych czasem też bywa podobnie ???? mądry post Kayusia ????????????

  2. Nie wiem Dlaczego tak mało tú komentarzy, ale sa to swietne teksty! czytam po kilka razy, poszukuje siebie I dzieki Tobie, Kaja, jestem troszke blizej siebie – Dzięki ????

  3. zielonakosiarka

    Nie wiem dlaczego, ale po przeczytaniu całego Twojego artykułu, totalnie niezrozumiałą i mega zaskakującą dla mnie reakcją był 5 minutowy, nieprzerwany płacz.
    Teoretycznie z zasadami poziomów świadomości zetknęłam się nie pierwszy raz, ale chyba po raz pierwszy serio dotarło to do mnie ( a przynajmniej w większej części) dziękuje 🙂

  4. Wow świetny tekst jak reszta. Poznałam Cię dzięki Karolinie Sobańskiej i nie mogę się oderwać. Fala przemyśleń i inspiracji. Teksty dają dużo do myślenia. Dzięki, że jesteś <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *