3 rytuały, które warto wykonać w pełnię księżyca.

Pełnia księżyca to dzień, który wypada średnio co 29 dni, a wszechobecna energia jest dość silnie przez nas odczuwalna nawet do 3 dni po pełni. Zwiększony odsetek przestępczości (zbadane naukowo) czy masowa bezsenność (lunar effect) to tylko niektóre objawy uaktywnionych w nas żądz w okresie pełni. Zauważ, że obfite światło „łysego”, który daje tej nocy z siebie wszystko, jest symbolem rzucenia światła na nasze możliwości. Dostrzegamy zarówno to co dobre, jak i to, co chcielibyśmy w sobie zmienić. Niczym stojąc na szczycie góry, widzimy pełne spektrum naszej sytuacji z lotu ptaka, która aż krzyczy do nas- „poukładaj mnie”! To tak, jakbyś miała bałagan w swojej szafie- ubrań jest na tyle dużo, że szybko robi się chaos i efekcie sama nie wiesz co masz. „Nie mam się w co ubrać” jest bliźniaczym tekstem „jestem beznadziejna”, gdyż oba opierają się na stałym poczuciu braku, czyli obsesyjnej pogoni za szczęściem. Gdy uświadamiasz sobie swoje zasoby, już na starcie wibrujesz energią wdzięczności, miłości, a z takim energetycznym ładunkiem dużo szybciej osiągniesz swe cele. Do wibracji wdzięczności niczym magnes przyczepiają się inne wspaniałe wibracje z zewnątrz, więc uwierz mi, że docenienie swego cudu: ciała, umysłu i ducha przypomni Ci o tym, ile już masz. Życie jest podróżą, podczas której uczysz się dostrzegać swą kompletność i unikatowość jednocześnie. Regularne sprzątanie i pozbywanie się tego, co przestaje do ciebie pasować, jest kluczem do zachowania płynnego flow w naszym życiu. Podłączenie do rytmu księżyca jest zaskakującym narzędziem do pracy nad sobą i znacznie przyspiesza efekty naszych starań. Jeśli więc chcesz oczyścić się oraz pozbyć  starych energii- skorzystaj z moich rad 🙂

  1. Zrób detoks ciała!

Pełnia jest idealnym dniem na oczyszczanie organizmu, bo wszystkie toksyny (na czele z emocjami), ustawiają się w kolejce by z nas wyjść. Zrób sobie detoks ciała i jedz w te dni lekkie pokarmy roślinne. Szczególnie polecam popijać tonizujące koktajle, wprost stworzone na upał. I pamiętaj- w tej fazie księżyca organizm oczyszcza się szybciej.

Przepis na odżywczy koktajl:

-3 gałązki selera naciowego

-1 szklanka arbuza

-1/2 szklanki szpinaku

-sok z 1 cytryny

Zmiksuj i podaj z kostkami lodu.

2. Zneutralizuj niskie wibracje !

Jak już wspomniałam, w okresie pełni toksyny wprost wylewają się z ciała i umysłu, więc mądrym rozwiązaniem jest pomoc w ich utylizacji. Wypisz na kartce wszystko to, czego chcesz się pozbyć ze swojego życia: od cech charakteru, po związki, relacje, rzeczy etc. Spal kartkę z niechcianymi cechami i powiedz z całego serca, że to już nie rezonuje z twoją wibracją. Powtórz to tak wiele razy, aż poczujesz, że rzeczywiście tak jest. Swojej energii nie da się zniszczyć- da się zmienić jej frekwencję, więc wyzeruj swój stan energetyczny poprzez usuwanie bodźców, które źle cię nastrajają i spróbuj do nich więcej nie wracać. W procesie zmiany frekwencji pomogą palo santo lub biała szałwia, których zapach i dym mają właściwości silnie oczyszczające.

3. Nastrój się nową wibracją

Po tym, jak namierzysz blokady, które obniżają twoje loty, czas nastroić się tym, czego pragniesz. Wypisz na kartce wszystko, co chciałabyś w sobie wzmocnić i określ jasno, jakie cechy pragniesz pielęgnować. Do każdej cechy wypisz działanie, które wspiera frekwencję twojego marzenia i patrząc codziennie na tę kartkę, działaj konsekwentnie ku ich spełnieniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *