3 powody, dla których wieszam eukaliptus pod prysznicem.

Eukaliptus jest jedną z moich ulubionych roślin. Nawet nie wiesz, jak zachwyciłam się jego zapachem, gdy dane mi było powąchać go pierwszy raz. Zapach świeżego eukaliptusa jest niesamowicie wyrafinowany- otula swym rozgrzewającym aromatem i jednocześnie odświeża, niemalże „przepłukując” zatoki. Eukaliptus niejako uczy oddychać, gdyż czerpanie powietrza w jego obecności zamienia się w istną ucztę dla zmysłów. Gdy przywiążesz sznurkiem pęczek eukaliptusa pod swoim prysznicem, zamienisz swoją łazienkę w aromaterapeutyczne spa. W połączeniu z parą wodną, eukaliptus wydobywa z siebie wszystko co najlepsze i uaktywnia swe olejki eteryczne, stając się lekarstwem dla naszych zestresowanych, spiętych ciał. Wchodząc pod taki prysznic, czujesz się orzeźwiona i pobudzona bardziej niż po podwójnym espresso. Oto 3 powody, dla których warto mieć go pod prysznicem:

  1. Liście jak i kora drzewa eukaliptusa zawierają garbniki, które wykazują właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwwirusowe. Inhalacja olejkiem eukaliptusowym udrażnia drogi oddechowe, czyści zatoki i pomaga pozbyć się kataru. Codzienna inhalacja, która czeka na ciebie mimochodem każdego dnia w łazience, profilaktycznie wspiera twoje drogi oddechowe, dodatkowo przypominając ci, jak wspaniale jest używać całej powierzchni swoich płuc!
  2.  Świetny na stres ! Ten zapach wprost mówi do ciebie „relax, take it easy”. Eukaliptus działa kojąco na układ nerwowy, rozluźnia mięśnie, ułatwia zasypianie i  łagodzi migreny. Niezależnie od tego, o jakiej porze dnia bierzesz kąpiel, zawsze wprowadzi ona harmonię w twoją świętą przestrzeń: ciało, umysł i ducha.
  3. Zastępuje mi odświeżacz powietrza i inne perfumiarskie gadżety, które umówmy się- nie są ani zdrowe ani pożyteczne dla naszej planety. Staram się unikać zbędnych przedmiotów, które niosą za sobą niezliczone ilości opakowań, a eukaliptus ma na tyle intensywny zapach, że bije je wszystkie na głowę ! Jego zapach unosi się w łazience nawet miesiąc i szczerze mówiąc, chyba nigdy mi się nie znudzi !

Ja kupuję eukaliptus na Broniszach i za duży pęk płacę około 20 zł. Jeśli jeszcze nie próbowałaś tego patentu- gorąco Cię zachęcam.

Twoja Dobra Wróżka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *